PolskaKto rządził w internecie podczas debaty? Kukiz zwycięzcą, Nowacka gorsza od Zandberga

Kto rządził w internecie podczas debaty? Kukiz zwycięzcą, Nowacka gorsza od Zandberga

Paweł Kukiz i Janusz Korwin-Mikke - ten duet zdominował internet w czasie trwania debaty. O liderach Kukiz '15 i KORWiN pisano najczęściej i bardzo rzadko w negatywnym kontekście. Kiepsko wygląda za to zainteresowanie Beatą Szydło i Ewą Kopacz, ale najbardziej interesujące jest to, co zadziało się po lewej stronie sceny politycznej...

Kto rządził w internecie podczas debaty? Kukiz zwycięzcą, Nowacka gorsza od Zandberga
Źródło zdjęć: © PAP | Leszek Szymański

Według raportu SentiOne*, obejmującego czas debaty (od ok. 19.30 do 21.40), najwięcej komentarzy i wzmianek w sieci pojawiło się na temat Pawła Kukiza - ponad 10 tys. Internauci co prawda częściej krytykowali (14 proc. negatywnych wpisów) aniżeli chwalili (12 proc. pozytywnych wpisów) lidera ugrupowania Kukiz '15, jednak w porównaniu do innych polityków ujętych w zestawieniu, to właśnie on wypadł najlepiej. Najczęściej wpisy dotyczące Kukiza pojawiały się na Twitterze - 6,8 tys. razy.

Trochę gorszy wynik uzyskał Janusz Korwin Mikke, o którym pisano prawie 9 tys. razy, dodatkowo częściej pozytywnie (16 proc.) niż negatywnie (10 proc. wszystkich wypowiedzi). O liderze KORWiN najczęściej pisano na Facebooku - 6,6 tys. razy.

Trzecie miejsce w takim zestawieniu przypadłoby Beacie Szydło z 7 tys. wzmianek w sieci, jednak aż 32 proc. z nich było krytycznych wobec kandydatki PiS na premiera, a zaledwie 4 proc. było przychylnych. Bardzo często negatywnie wypowiadano się też o Ewie Kopacz (23 proc. spośród 6,2 tys. wypowiedzi), przy 7 proc. pozytywnych komentarzy.

Internauci oszczędzili za to Ryszarda Petru. Na 5,1 tys. wszystkich wzmianek na temat lidera Nowoczesnej, tyle samo było negatywnych jak i pozytywnych (po 11 proc.).

Tak jak Ewa Kopacz i Beata Szydło, od internautów oberwał także Janusz Piechociński - pisano o nim stosunkowo często (3,3 tys. komentarzy), jednak 17 proc. treści na jego temat było negatywnych, przy 7 proc. pozytywnych.

Najciekawiej prezentuje się sytuacja wśród reprezentantów partii lewicowych - odkrycie dzisiejszej debaty, Adrian Zandberg z Partii Razem, cieszył się większym zainteresowaniem niż Barbara Nowacka ze Zjednoczonej Lewicy. Co prawda o liderce ZL częściej pisano pozytywnie (21 proc. przychylnych komentarzy na 1,2 tys. wszystkich, przy 11 proc. negatywnych), lecz o Zandbergu pojawiło się o ponad tysiąc wzmianek więcej (2,3 tys. wszystkich).

O przedstawicielu Partii Razem pisano raczej pozytywnie (16 proc. komentarzy), a prawie co 10. wzmianka (9 proc.) była wobec niego krytyczna.

Jedyne co w jakiś sposób rekompensuje słabe zainteresowanie Nowacką to ilość pozytywnych wzmianek na temat liderki Zjednoczonej Lewicy - 21 proc. pozytywnych komentarzy to najlepszy wynik w zestawieniu, jednak przy małej ilości wszystkich wpisów ma on niewielkie znaczenie w ogólnym zestawieniu.

Reszta wpisów, komentarzy, artykułów, na temat uczestników debaty liderów, była neutralna. Najczęściej komentowano ich wystąpienia na Twitterze (23,5 tys. wzmianek), Facebooku (18,5 tys.) i na portalach internetowych (2 tys.).

[

Obraz
© (fot. SentiOne)

]( http://ktowygrawybory.pl/ )

*Zakres badanych danych obejmuje wypowiedzi z serwisów społecznościowych, mikroblogów, forów internetowych, blogów, portali, serwisów wideo oraz porównywarek opinii. Wyniki zostały pozyskane na podstawie monitoringu ponad 5 219 milionów wypowiedzi pochodzących z europejskiego Internetu.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (541)