Trwa ładowanie...
28-10-2015 11:30

Kredyty dla firm? Co możesz wybrać

Prowadzenie własnej firmy to nie lada wyzwanie. Kiedy uda się nam już zrealizować to marzenie, firma może rozwijać się w tempie, którego nie przewidzieliśmy. Problemy finansowe mogą pojawić się nagle. Czasem możemy wpaść na pomysł rozwoju przedsiębiorstwa, ale finanse mogą nam to nie pozwolić. Obecnie banki wychodzą naprzeciw potrzebom właścicieli firm, oferując [ kredyty ]( http://direct.money.pl/kredytygotowkowe ). Jakie mamy opcje? Najczęściej słyszy się o kredytach obrotowych i inwestycyjnych. Czym są i czym się różnią?

Kredyty dla firm? Co możesz wybraćŹródło: MP
d1prlpi
d1prlpi

Sytuacje nieprzewidziane i zaplanowany rozwój

To dwa najczęstsze momenty, kiedy potrzebujemy pomocy finansowej. Przedsiębiorcy na bieżąco śledzą to jak prosperują ich firmy, a także przyglądają się temu, jak działają ludzie z tej samej branży. Czasem pojawiają się innowacyjne pomysły, które mogą przynieść spore dochody, jednak nie zawsze są pieniądze na zainwestowanie w rozwój przedsiębiorstwa.

Innym razem może zdarzyć się tak, że brakuje pieniędzy na bieżące zobowiązania finansowe – z powodu grożącego bankructwa lub klienta, który opóźnia zapłatę za wykonane usługi. W pierwszej sytuacji z pomocą przyjdzie nam kredyt inwestycyjny, w drugiej – kredyt obrotowy.

Kredyt na rozwój

d1prlpi

Kredyt inwestycyjny to doskonały wybór dla przedsiębiorców, którzy zaplanowali długoterminowe inwestycje. Taki rodzaj kredytu związany jest z konkretnym celem inwestycyjnym. Może być przeznaczony na typowe cele rozwojowe związane z zakupem maszyn i innych urządzeń, wybudowaniem magazynu albo innym obiektem budowlanym. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by kredyt inwestycyjny miał charakter czysto finansowy, tzn. być związany z zakupem udziałów w spółkach czy papierów wartościowych. By wziąć kredyt inwestycyjny należy dodać wkład własny. Często banki wymagają przedstawienia biznesplanu, a także całej analizy finansowej dotyczącej nowej inwestycji (również dokumentów takich jak faktury). Jeśli zatem myślisz o rozwoju swojego przedsiębiorstwa, a nie pozwala ci na to obecny stan finansów, przejrzyj oferty banków. Na pewno znajdziesz odpowiedni kredyt dla firm.

Kredyt na bieżące potrzeby

Oprócz długoterminowego kredytu inwestycyjnego na rynku można spotkać jeszcze krótkoterminowy kredyt obrotowy. Przydaje się na pokrycie bieżących spraw finansowych związanych z naszą działalnością gospodarczą. Taki rodzaj kredytu udzielany jest na okres krótszy niż 12 miesięcy i pozwala zachować płynność finansową. Czasem mogą uratować nas przed bankructwem, np. w sytuacjach, gdy nie jesteśmy w stanie opłacić wynajmu lokalu, mediów, bądź pensji naszych pracowników. Kredyt obrotowy polecany jest z reguły firmom z większym doświadczeniem. Wysokość kredytu zależy od stanu firmy. Również ważnym aspektem jest zdolność kredytowa i historia kredytów przedsiębiorstwa. Występują dwa rodzaje kredytów obrotowych: na rachunku bieżącym oraz na rachunku kredytowym. Pierwszy z nich wiąże się z posiadaniem konta bankowego, na którym ustalana jest wysokość limitu kredytowego. Oznacza to, że firma w przypadku problemów z finansami dokonuje płatności do tego limitu, co wiąże się z ujemnym saldem konta. Spłacenie tego kredytu
(np. w Idea Banku) wygląda tak, że wszelkie wpływy na konto, najpierw pokrywają kredyt. Kredyt obrotowy na rachunku kredytowym jest jednorazowy. W praktyce oznacza to podpisanie z bankiem umowy o kredyt, który może być odnawialny.

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to nie tylko stałe zyski. Ważne, żeby zdawać sobie sprawę, że kryzys finansowy może być chwilowy i można znaleźć na niego sposób. W przypadku braku pieniędzy na rozwijanie firmy również możemy poradzić sobie poprzez wzięcie kredytu. Czasem jest to jedyne wyjście, o ile bardzo zależy nam na tym, by nasze przedsiębiorstwo odpowiednio prosperowało.

d1prlpi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1prlpi
Więcej tematów