Trwa ładowanie...
d28sm3u
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Korwin-Mikke zapowiada przywrócenie kary śmierci oraz zniesienie podatku

Przywrócenie kary śmierci oraz zniesienie podatku dochodowego zapowiedział kandydat na prezydenta RP, europoseł Janusz Korwin-Mikke. - Musimy zmienić ustrój - apelował podczas otwartego spotkania z mieszkańcami Płocka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke (WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d28sm3u

- Jako prezydent pierwszą rzeczą, jaką zrobię będzie wniesienie ustawy, która przywraca karę śmierci - zapowiedział Korwin-Mikke. Ocenił, iż projekt ten zostanie zaakceptowany przez parlament, ponieważ większość Polaków popiera ponowne wprowadzenie kary śmierci. - Będą posłowie bali się głosować przeciwko, bo w październiku są wybory parlamentarne - argumentował.

- Czy uda mi się znieść podatki dochodowe? Myślę, że tak. Czy zdołam zmienić system emerytalny? Obawiam się, że nie. Jestem realistą - mówił o swych planach lider partii KORWiN.

Według niego podatek dochodowy jest najbardziej uciążliwy dla tych, którzy "chcą się dorobić". - Bogaty może mieć tonę złota i dochodowego podatku nie płaci. Natomiast podatek ten uderza w tych, którzy chcą być bogatymi, w młodych, zdolnych ludzi, którzy chcą tym bogatym dorównać - oświadczył.

d28sm3u

Korwin-Mikke zwrócił jednocześnie uwagę, że rozwój państwa zależy od racjonalnego wydatkowania środków publicznych, których wielkość - w jego ocenie - należy ograniczyć. Jego zdaniem, pieniądz przekazywany urzędnikom "zawsze traci 40 proc. mocy", gdyż w tej właśnie części finansuje biurokrację.

- Im mniej pieniędzy w budżecie, tym lepiej dla polskiej gospodarki, kultury, edukacji. Budżet musimy zmniejszać, a nie zwiększać. Państwo ma być małe, ale silne, a nie duże i nieruchawe. I to jest jedna z zasadniczych różnic między prawicą a lewicą - mówił lider partii KORWiN.

- Hasłem jest zmiana, ale zmiana prawdziwa, a nie zmiana świń przy korycie. Trzeba zlikwidować koryto. Musimy zmienić ustrój. Ten, w którym żyjemy jest ustrojem niewolniczym - apelował Korwin-Mikke.

W spotkaniu z liderem partii KORWiN, które we wtorek wieczorem odbyło się w płockiej Orlen Arenie, uczestniczyło ok. 300 osób, w większości ludzi młodych.

d28sm3u

Podziel się opinią

Share

d28sm3u

d28sm3u
Więcej tematów