Trwa ładowanie...
dfkyqrc
Donald Trump

Koronawirus w USA. Donald Trump: szczepionka możliwa na początku listopada

Jak podają media, Donald Trump zapowiedział, że Stany Zjednoczone mogą uzyskać sprawdzoną szczepionkę wcześniej niż pod koniec roku. Zasugerował, że może być to listopad.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w USA. Donald Trump o skutecznej szczepionce
Koronawirus w USA. Donald Trump o skutecznej szczepionce (PAP)
dfkyqrc

O sprawie informuje PAP. Prezydent USA w rozmowie z amerykańskim radiem WTAM, powiedział, że skuteczna szczepionka może być gotowa blisko terminu wyborów prezydenckich. W "niektórych przypadkach" nawet przed tą datą.

Prognoza zapowiedziana przez Trumpa jest o wiele bardziej optymistyczna niż ta, o której mówią eksperci. Zdaniem amerykańskich urzędników i specjalistów uzyskanie skutecznej szczepionki będzie możliwe dopiero pod koniec roku lub na początku 2021 roku.

Profesor Anthoni Fauci, dyrektor amerykańskiego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych dla Rautera, zaznaczył, że na początku 2021 r. będzie dostępnych kilkaset milionów dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi. Z kolei pod koniec przyszłego roku nawet 1 mld.

dfkyqrc

Zobacz wideo: Leszek MillerMiller o prezydencie Dudzie: jedyny wzór, na który się orientuje to Jarosław Kaczyński

Koronawirus w USA. Donald Trump wyklucza zamknięcie gospodarki

W wyścigu o jak najszybsze wynalezienie szczepionki na koronawirusa, prym wiedzie amerykańska Moderna. Ten producent leków na początku sierpnia rozpoczął trzecią fazę badań klinicznych potencjalnego antidotum.

Przypomnijmy, że w głosowaniu 3 listopada Donald Trump ubiega się o reelekcję. Prezydent wyklucza powrót do zamknięcia gospodarki na taką skalę, jaka miała miejsce wiosną. Opowiada się również za powrotem dzieci do szkół na jesieni.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfkyqrc

Podziel się opinią

Share
dfkyqrc
dfkyqrc
Więcej tematów