Trwa ładowanie...
d1s9rv9

Koronawirus u bram Szczecina. Po niemieckiej stronie granicy mają już pięć przypadków

W ostatnich dniach pięć przypadków zakażenia koronawirusem potwierdziły władze niemieckiego landu Meklemburgia-Pomorze Przednie, graniczącego z woj. zachodniopomorskim. Ta informacja nie znalazła się w zaleceniach dla Polaków podróżujących do Niemiec.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus wraz z niemieckimi pacjentami przybliżył się do granic Polski. Na mapie zaznaczono niemieckie landy, gdzie wystąpiły przypadki zakażeń.
Koronawirus wraz z niemieckimi pacjentami przybliżył się do granic Polski. Na mapie zaznaczono niemieckie landy, gdzie wystąpiły przypadki zakażeń. (Forum, Fot: Number Story)
d1s9rv9

Rzecznik prasowa wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej w Szczecinie powiedziała WP, że przypadki z Niemiec nie będą powodem do wydania odrębnych ostrzeżeń dla mieszkańców województwa zachodniopomorskiego. Jedyny aktualny komunikat, to ten publikowany przez Głównego Inspektora Sanitarnego. "W przypadku podróży do Niemiec zaleca się zachowanie szczególnych środków ostrożności i unikanie dużych skupisk ludzkich" - czytamy w ostrzeżeniu dla podróżnych.

Koronawirus jedzie na wschód. Chorzy byli na nartach w Tyrolu

Harry Glawe, minister zdrowia landu Meklemburgia - Pomorze Przednie, poinformował w czwartek o piątym przypadku zakażenia koronawirusem. Okazało się, że pacjent numer pięć to osoba, która zakaziła się od pacjenta numer trzy. Ten zaś "przywiózł" koronawirusa z Tyrolu Południowego, gdzie bawił na nartach. Obaj zakażeni są mieszkańcami powiatu Rugia.

d1s9rv9

Podczas wypoczynku na nartach w Tyrolu zaraził się również 52-letni mieszkaniec Pojezierza Meklemburskiego. Z kolei małżeństwo 60-latków z miasta Greifswald zaraziło się koronawirusem podczas udziału w konferencji biznesowej w zachodnich Niemczech.

Koronawirus. W Niemczech potroiła się liczba chorych

Podróżując na nosicielach, koronawirus pokonał dystans kilkuset kilometrów, przemieszczając się na wschód. Powiat, z którego pochodzą chorzy, znajduje się w odległości 120 km od Szczecina. Południowy Tyrol to popularny kierunek wycieczek narciarskich również dla Polaków, zwłaszcza mieszkańców zachodniej Polski. Niemieckie służby sanitarne podają, że trwają ustalenia danych osób, które miały styczność z chorymi.

d1s9rv9

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Przypomnijmy, że polski "pacjent zero", 66-letni mieszkaniec Cybinki zaraził się koronawirusem podczas imprezy karnawałowej w landzie Nadrenia Westfalia w zachodnich Niemczech. Według ostatnich danych u zachodniego sąsiada Polski odnotowano 555 przypadków zakażeń (od 3 marca ich liczba potroiła się). U ośmiu osób choroba wywołała stan krytyczny, a 17 pacjentów udało się wyleczyć.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1s9rv9

Podziel się opinią

Share

d1s9rv9

d1s9rv9
Więcej tematów