Trwa ładowanie...
d16npze

Koronawirus. Łotwa i Estonia wprowadzą kwarantannę dla osób przyjeżdżających z Polski

Łotwa i Estonia wprowadzą 14-dniową kwarantannę dla osób przyjeżdżających z Polski. Decyzję podjęto w związku ze znacznym wzrostem liczby zakażeń w naszym kraju.
Share
Koronawirus. Łotwa i Estonia wprowadzą obowiązek kwarantanny dla osób przyjeżdżających z Polski (zdjęcie ilustracyjne)
Koronawirus. Łotwa i Estonia wprowadzą obowiązek kwarantanny dla osób przyjeżdżających z Polski (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: Anatol Chomicz / Forum
d16npze

"Zgodnie z najnowszą statystyką Centrum Kontroli i Zapobiegań Chorób osoby przyjeżdżające z Polski muszą poddawać się 14-dniowej samoizolacji" - czytamy w komunikacie ambasady Łotwy na Facebooku.

Koronawirus. Łotwa i Estonia wprowadzają kwarantannę dla osób jadących z Polski

Podobną decyzję podjęła Estonia. "W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w Polsce, osoby podróżujące z Polski do Estonii w terminie 10-16.08.2020 są zobowiązane do poddania się dwutygodniowej samoizolacji" - informuje ambasada Estonii.

d16npze

Oba państwa nadbałtyckie co tydzień publikują listę krajów, w których liczba zakażeń koronawirusem na 100 tys. mieszkańców przekracza 16. Przyjezdni z tych krajów mają obowiązek poddania się 14-dniowej kwarantannie.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia zapowiada policyjne kontrole na weselach

Koronawirus. Litwa również prowadza restrykcje

Chwilę po godzinie 18 w piątek do państw, które narzuciły restrykcje na ludzi przyjeżdżających z Polski, dołączyła Litwa. "Od 10 sierpnia br. do odwołania osoby powracające bądź wjeżdżające z Polski na Litwę podlegają obowiązkowej samoizolacji na okres 14 dni" - poinformowała ambasada w komunikacie na Facebooku.

d16npze

Od restrykcji jest jednak wyjątek. "Obowiązek kwarantanny/samoizolacji nie dotyczy osób, które przez Litwę przejadą tranzytem do miejsca zamieszkania" - informuje ambasada Litwy. W komunikacie czytamy, że kwarantanna nie dotyczy także dyplomatów i osób posiadających immunitet określony Konwencją Wiedeńską o stosunkach dyplomatycznych z 1961 roku.

Koronawirus. Łotwa i Estonia z restrykcjami dla Polski. Nakaz od 10 sierpnia

O tym, że Polska trafi na listę tych państw, mówiono już od kilku dni. Wszystko z powodu znacznego wzrostu liczby zakażeń koronawirusem. Już w zeszły piątek wskaźnik dla Polski wynosił 15,7. W tym momencie wzrósł on do 20,9.

Osoby, które będą chciały z Polski dostać się na Litwę lub do Estonii, mają na to czas do 10 sierpnia. O północy z niedzieli na poniedziałek zostanie wprowadzony nakaz odbycia 14-dniowej kwarantanny.

d16npze

Koronawirus. Łotwa i Estonia z restrykcjami. Problemy nie tylko w Polsce

Oprócz przyjezdnych z Polski restrykcje będą dotyczyć takich europejskich państw jak: Luksemburg, Rumunia, Hiszpania, Andora, San Marino, Belgia, Bułgaria, Monako, Malta, Szwecja, Czechy, Holandia, Portugalia, Islandia, Szwajcaria, Francja, Chorwacja, Austria i Cypr.

Sytuacja Polski może ulec zmianie. Następna lista będzie opublikowana 14 sierpnia. Jeżeli Wskaźnik liczby zakażeń w naszym kraju spadnie poniżej 16, Łotwa i Estonia zdejmą nałożone restrykcje.

Koronawirus w Polsce. Ponad 800 zakażeń

Epidemia koronawirusa w Polsce nabiera na sile. W piątek dobowa liczba zaraportowanych zakażeń wyniosła 809. Zmarło kolejne 13 osób. Łącznie od początku epidemii w naszym kraju stwierdzono ponad 50 tysięcy zakażeń. W wyniku powikłań zmarło 1787 pacjentów.

d16npze

Na szczęście rośnie też liczba zakażonych, która wygrała walkę z koronawirusem. W ciągu ostatniej doby przybyło 399 ozdrowieńców. Takich osób jest już 36 tysięcy.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz infomacje!

d16npze

Podziel się opinią

Share
d16npze
d16npze
Więcej tematów