Trwa ładowanie...
d38hv01

Kornel Morawiecki: spór o Trybunał może się źle skończyć

• Kornel Morawiecki: emocje wokół TK są podkręcane przez siły polityczne
• "Wychodzimy na ulice, może być jakieś nieszczęście. Tak się zaczynało w Syrii"
• "Bliżej mi do premier i prezesa PiS niż opozycji"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kornel Morawiecki: spór o Trybunał może się źle skończyć
(WP)
d38hv01

- Konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego jest bardzo trudny i niszczący. Emocje są podkręcane przez siły polityczne. Jest próba rozgrywania, a obie strony nie wydają się być skłonne do kompromisu, bo chcą wygrać na zwarciu - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, marszałek senior z Kukiz’15 Kornel Morawiecki.

Jego zdaniem spór o Trybunał „może się źle skończyć”. - Wychodzimy na ulice, może być jakieś nieszczęście. Tak się zaczynało w Syrii - dodaje Morawiecki.

Według marszałka seniora prezes PiS nie ma racji mówiąc o tym, że orzeczenia TK należy traktować jako nieistniejące , bo „trzeba brać pod uwagę każde poważne środowisko, a sędziowie TK to potężne środowisko prawników”.

d38hv01

Gość RMF FM uważa, że spór wokół opublikowania orzeczenia Trybunału to pat. - Opublikowanie byłoby przyznaniem racji jednej stronie - dodaje. - Bliżej mi do premier i prezesa PiS niż opozycji - tam gra toczy się o większą stawkę, o zmianę Polski - deklaruje Kornel Morawiecki.

- Obóz rządowy, razem z moim synem, ma trochę za mało szaleństwa. Powinniśmy jeszcze bardziej wybiec w przód – uważa marszałek senior.

d38hv01

Podziel się opinią

Share
d38hv01
d38hv01
Więcej tematów