Trwa ładowanie...

Kolejne utrudnienia w ruchu. Przebudowa torowiska przy ul. Grabiszyńskiej

Na wrocławskich kierowców, jadących ulicą Grabiszyńską, będą czekały utrudnienia. Zmiany czekają również podróżujących komunikacją zbiorową.

Share
Kolejne utrudnienia w ruchu. Przebudowa torowiska przy ul. Grabiszyńskiej
Źródło: WP.PL, Fot: Zenon Kubiak
d13dh3q

W związku z przebudową torowiska przy ul. Grabiszyńskiej, pomiędzy pętlami tramwajowymi Grabiszyńska-Cmentarz i Oporów, oraz budowy dojazdu do Pomnika Wspólnej Pamięci w Parku Grabiszyńskim, nastąpiło wyłączenie z ruchu fragmentów jezdni.

W okolicy Cmentarza Grabiszyńskiego zostanie wprowadzony tymczasowo ruch wahadłowy. Utrudnienia potrwają do połowy sierpnia, a wykonawcy zapewniają, że prace będą prowadzone możliwie szybko i poza godzinami szczytu.

d13dh3q

Remont przy ul. Grabiszyńskiej ma zakończyć się w październiku. Całość prac obejmuje, obok wymiany fragmentu torowiska i budowy dojazdu do pomnika, utworzenie przejścia dla pieszych i przystanku tramwajowego w okolicach drugiej bramy Cmentarza Grabiszyńskiego.

Dzisiaj od godz. 23:00, rozpocznie się remont zabudowanego torowiska na ulicy Kołłątaja. Ruch tramwajowy w tej okolicy pozostanie niezmieniony, ponieważ prace będą wykonywane głównie w godzinach nocnych.

Zmienią się jednak tymczasowo trasy autobusów nocnych kursujących przez ul. Kołłątaja. Pojadą one objazdem przez ulice Kościuszki, Dworcową i Piłsudskiego, a następnie skręcą w Peronową. Zakończenie prac przy Kołłątaja planowane jest na 28 lipca.

W sobotę na swoje trasy powrócą tramwaje linii 2 i 10. Pojadą przez most Pokoju oraz ul. Szczytnicką. Autobusy linii A i N nie będą zatrzymywały się przy przystanku Katedra.

W związku z zakończeniem kolejnej przebudowy układu dróg w okolicach nowego szpitala wojewódzkiego na Stabłowicach, zostaną wprowadzone nowe przystanki dla tramwajów linii 10 i 20, a także nocnych linii autobusowych 243 i 253. Powstaną one przy skrzyżowaniu ulic Kosmonautów i Fieldorfa

d13dh3q

Podziel się opinią

Share
d13dh3q
d13dh3q
Więcej tematów