Trwa ładowanie...
04-09-2014 14:13

Kolejna udana akcja CBŚ. Rozbito grupę zajmującą się narkobiznesem

Krakowscy funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego po raz kolejny skutecznie zadziałali w walce z narkotykami. Tym razem udało im się rozbić gang, który na dużą skalę produkował, przemycał i handlował niedozwolonymi środkami.

Kolejna udana akcja CBŚ. Rozbito grupę zajmującą się narkobiznesemŹródło: malopolska.policja.gov.pl
d2pplbz
d2pplbz

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego stopniowo docierali do coraz bardziej tajnych informacji o grupie utrzymującej się z narkobiznesu. Najpierw śledczy ustalili hierarchię gangu, potem dotarli do miejsc, w których postępowała produkcja narkotyków.

Wraz z policyjnymi antyterrorystami CBŚ zatrzymywał kolejne osoby związane z grupą - na ten moment jest to 12 osób, jednak śledztwo nie ustaje i nie wyklucza się kolejnych aresztowań. Wśród podejrzanych są mieszkańcy Małopolski i Śląska w wieku od 28 do 31 lat. Przestępcy produkowali prekursor narkotykowy, przemycali zza granicy marihuanę, haszysz i amfetaminę, a następnie nimi handlowali. To wszystko na dużą skalę.

Wpadł także organizator całego procederu, Damian W. Zarządzający szajką miał w piwnicach dwie linie produkcyjne, gdzie stwarzano narkotykowe półprodukty. CBŚ zabezpieczyło na miejscu reaktory, sprzęt służący do syntezy benzylometyloketonu (BMK), pół tony APAAN-u (substancji z której wytwarzano narkotykowy prekursor), 25 kilogramów gotowego BMK, prawie kilogram czystej amfetaminy i 6,5 kilograma marihuany.

Ponadto policjantom udało się przechwycić kolejny transport APAAN-u, który był importowany z Chin. Na terenie Niemiec przejęto 5 ton tej substancji zanim trafiła do polskich laboratoriów.

Damian W. usłyszał już zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Wszystkim zatrzymanym przedstawiono łącznie 25 przestępstw. Zabezpieczono także majątek podejrzanych w postaci pieniędzy oraz pojazdów które wykorzystywane były do przestępczej działalności o wartości ponad 260 tys. zł.

Sprawa ma charakter rozwojowy, a prowadzona jest w ramach współpracy międzynarodowej.

d2pplbz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pplbz
Więcej tematów