Trwa ładowanie...

Kalisz: sąd rozdaje maltańczyki. Pieski można adoptować za darmo

Kalisz – sąd rozdaje maltańczyki ze zlikwidowanej hodowli. Chętnych było tak wielu, że podjęto decyzję o nieprzyjmowaniu kolejnych wniosków. Teraz trwa podejmowanie decyzji, do których rodzin trafią maltańczyki.

Kalisz: sąd rozdaje maltańczyki. Pieski można adoptować za darmoŹródło: iStock.com
d3lf5kv

Kalisz – maltańczyki trafią do nowych rodzin

Kalisz stał się ostatnio bardzo popularny. Swoją sławę zawdzięcza wydaniu ogłoszenia o adopcji 65 maltańczyków. Pieski zostały uratowane z nielegalnej hodowli. Mimo prób podjętych przez towarzystwa opieki nad zwierzętami nie udało się odnaleźć domu dla wszystkich odebranych piesków. Właśnie dlatego sąd w Kaliszu podjął decyzję o rozdaniu maltańczyków.

Kalisz – ponad 100 maltańczyków uratowanych z hodowli

Sprawa do sądu w Kaliszu trafiła w 2017 roku. Wówczas fundacja Help Animals interweniowała na terenie hodowli w Aleksandrii. Oczom zgromadzonych ukazał się przerażający widok. 106 psów, głównie maltańczyków i hawańczyków, było przetrzymywanych w fatalnych warunkach. Wybiegi lub królicze klatki były ich domem. Zwierzęta nie posiadały żadnej ściółki i biegały we własnych odchodach. Były zapchlone i brudne. Wiele z nich miało również odparzenia.

Kobieta odpowiedzialna za hodowlę została sądownie pozbawiona prawa do psów, które po uprawomocnieniu się wyroku stały się własnością Skarbu Państwa. Anna M. usłyszała również wyrok 7 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, a także dziesięcioletni zakaz posiadania zwierząt i prowadzenia hodowli.

d3lf5kv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lf5kv
Więcej tematów