Trwa ładowanie...
30-08-2015 15:10

Joński: lewica jest gotowa wygrywać; zatrzymamy prawicę

Rzecznik SLD Dariusz Joński powiedział w Łodzi, że lewica jest znów gotowa wygrywać wybory i w nadchodzących wyborach zatrzyma prawicę. Do Łodzi Joński przyjechał z grupą polityków KWW Zjednoczonej Lewicy SLD+TR+PPS+UP+Zieloni.

Joński: lewica jest gotowa wygrywać; zatrzymamy prawicęŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
d3nvsyr
d3nvsyr

- Przyjazd do Łodzi nie jest przypadkowy. Łodzianie pamiętają, że zatrzymaliśmy prawicę. Pięć lat temu to tutaj odwołaliśmy prezydenta Kropiwnickiego. Razem z mieszkańcami Łodzi, bo tego oczekiwali. I chcemy powiedzieć z tego miejsca, że zatrzymamy prawicę, że zjednoczona lewica jest gotowa na nowo wygrywać wybory - powiedział Joński.

Dodał, że w trakcie kampanii wyborczej zjednoczeni politycy lewicy chcą pokazać, że w Polsce istnieje alternatywa dla Platformy Obywatelskiej i PiS.

- Chcemy za dwa tygodnie przedstawić program, który ma trafić do ludzi oczekujących silnej i mocnej lewicy - powiedział Joński.

Sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski zapowiedział, że przed wyborami przedstawiciele lewicy skupią się na rozmowach z mieszkańcami całej Polski, a nie na polemice z politykami innych partii.

d3nvsyr

- Nie będziemy z Platformą, PiS i innymi partiami bić się na słowa, tylko będziemy od miasta do miasta odwiedzać 380 powiatów, tam rozmawiać o problemach i starać się je rozwiązywać z jasnym przesłaniem, że w Polsce można lepiej i mądrzej rządzić, że potrzebna jest Polsce ewolucja, ale nie rewolucja, że przez wiele lat się dużo udało, ale to wszystko można jeszcze poprawić - powiedział Gawkowski.

Współprzewodnicząca Twojego Ruchu Barbara Nowacka zapowiedziała natomiast, że lewica po zjednoczeniu w kampanii wyborczej przedstawi, w jaki sposób będzie dochodziła "do sprawiedliwości społecznej, budowania społeczeństwa obywatelskiego i nowoczesnego państwa".

- Do tej pory jeździliśmy z podobnym programem, ale oddzielnie. Dzisiaj zaczynamy pracę przekonywania Polek i Polaków, że inna, dobra, sprawiedliwa społecznie Polska jest możliwa i że my, Zjednoczona Lewica, jesteśmy gwarantem tego, że Polki i Polacy będą mieli szansę na dobre mieszkanie, godną pracę - za właściwą i godną płacę, przyzwoitą opiekę zdrowotną i godną starość. Wszyscy razem będziemy zajmować się tym, żeby w najbliższych wyborach Polki i Polacy mieli realną alternatywę wobec Platformy i PiS - powiedziała Nowacka.

W połowie lipca Rada Krajowa SLD i władze Twojego Ruchu podjęły decyzję o starcie w wyborach parlamentarnych w koalicji Zjednoczona Lewica. W wyborach parlamentarnych, które odbędą się 25 października, obok KKW Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+Zieloni ma wystartować również Komitet Zjednoczona Lewica, zgłoszony do PKW przez SdPl i ruch Wolność i Równość.

Zdaniem Jońskiego ten drugi komitet do wyborów jednak nie przystąpi. - Z tego co wiemy już go nie ma i nie będzie. Będzie tylko jedna Zjednoczona Lewica - powiedział Joński.

d3nvsyr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nvsyr
Więcej tematów