Trwa ładowanie...
d3m7ne7
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

John Kerry w Davos: nie utożsamiać ekstremizmu z islamem

Sekretarz stanu USA John Kerry przestrzegł Zachód, by był ostrożny w kwalifikowaniu ekstremistów w Iraku, Syrii czy Nigerii jako islamskich radykałów, nawet jeśli terroryści twierdzą, że ich motywem jest wiara. Zapowiedział wizytę w Nigerii w ciągu kilku dni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
John Kerry w Davos: nie utożsamiać ekstremizmu z islamem
(PAP/EPA)
d3m7ne7

W czasie przemówienia na Światowym Forum Gospodarczym w Davos Kerry oświadczył, że błędem jest obwinianie muzułmanów o popełnianie zbrodni, które ich religia wyklucza.

Ostrzegł przed groźbą podsycania zjawisk "antysemityzmu i islamofobii" przy okazji globalnej walki z terrorem praktykowanym przez takie organizacje jak Państwo Islamskie, Al-Kaida czy Boko Haram w Nigerii.

Przypomniał, że "brutalny ekstremizm uderza wszędzie na świecie, odbierając życie, w większości muzułmanów".

d3m7ne7

Jak zauważa agencja AP, wypowiedzi amerykańskiego szefa dyplomacji kontrastują z wcześniejszym przemówieniem prezydenta Francji Francois Hollande'a, który w Davos wezwał Zachód do wspólnej odpowiedzi na islamski ekstremizm.

Kerry oświadczył także, że wyzwanie stanowi nie tylko walka z Państwem Islamskim. "Musimy być silniejsi w Somalii, podwoić wysiłki i zakończyć przemoc w Nigerii; właśnie z tego powodu pojadę do tego kraju za kilka dni" - dodał.

Rzecznik Kerry'ego sprecyzował, że uda się on do Nigerii w niedzielę i spotka z prezydentem Goodluckiem Jonathanem, na trzy tygodnie przed wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi planowanymi na 14 lutego.

d3m7ne7

Podziel się opinią

Share

d3m7ne7

d3m7ne7
Więcej tematów