Trwa ładowanie...

John Kerry rozmawiał przez telefon z Siergiejem Ławrowem

Przebywający z wizytą w Kolumbii sekretarz stanu USA John Kerry przeprowadził rozmowę telefoniczną z szefem MSZ Rosji Siergiejem Ławrowem - poinformował Departament Stanu. Jak podały źródła rosyjskie, ministrowie spotkają się w niedzielę w Rzymie.

Share
John Kerry rozmawiał przez telefon z Siergiejem Ławrowem
Źródło: PAP/EPA, Fot: Sergei Chirikov
dtstlnb

Według wyższego przedstawiciela Departamentu Stanu Kerry i Ławrow "dyskutowali na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie, w tym ostatnich wydarzeń w Izraelu, na Zachodnim Brzegu, w Jerozolimie i (całym) regionie, jak też obecnych inicjatyw w ONZ".

Jak poinformował Departament Stanu USA.Sekretarz stanu USA Kerry spotka się w najbliższy poniedziałek w Rzymie z Ławrowem. Tematyka rozmów ma dotyczyć m. in. sytuacji na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie.

dtstlnb

Jak oświadczyła rzeczniczka Departamentu Stanu Marie Harf, Kerry i Ławrow omówią "ostatnie wydarzenia w Izraelu, Jerozolimie, Cisjordanii i w całym regionie a także inicjatywy pokojowe dyskutowane w ONZ".

- Przedyskutują też sytuację na Ukrainie, gdzie prorosyjscy separatyści, wspierani przez Moskwę, prowadzą na wschodzie kraju wojnę z rządem oraz sytuację w Syrii zniszczonej przez trwającą ponad 3 lata wojnę domową - dodała.

dtstlnb

Podziel się opinią

Share
dtstlnb
dtstlnb
Więcej tematów