Trwa ładowanie...
d2y0lne
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

John Kerry rozmawiał przez telefon z Siergiejem Ławrowem

Przebywający z wizytą w Kolumbii sekretarz stanu USA John Kerry przeprowadził rozmowę telefoniczną z szefem MSZ Rosji Siergiejem Ławrowem - poinformował Departament Stanu. Jak podały źródła rosyjskie, ministrowie spotkają się w niedzielę w Rzymie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
John Kerry rozmawiał przez telefon z Siergiejem Ławrowem
(PAP/EPA, Fot: Sergei Chirikov)
d2y0lne

Według wyższego przedstawiciela Departamentu Stanu Kerry i Ławrow "dyskutowali na temat sytuacji na Bliskim Wschodzie, w tym ostatnich wydarzeń w Izraelu, na Zachodnim Brzegu, w Jerozolimie i (całym) regionie, jak też obecnych inicjatyw w ONZ".

Jak poinformował Departament Stanu USA.Sekretarz stanu USA Kerry spotka się w najbliższy poniedziałek w Rzymie z Ławrowem. Tematyka rozmów ma dotyczyć m. in. sytuacji na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie.

Jak oświadczyła rzeczniczka Departamentu Stanu Marie Harf, Kerry i Ławrow omówią "ostatnie wydarzenia w Izraelu, Jerozolimie, Cisjordanii i w całym regionie a także inicjatywy pokojowe dyskutowane w ONZ".

- Przedyskutują też sytuację na Ukrainie, gdzie prorosyjscy separatyści, wspierani przez Moskwę, prowadzą na wschodzie kraju wojnę z rządem oraz sytuację w Syrii zniszczonej przez trwającą ponad 3 lata wojnę domową - dodała.

d2y0lne

Podziel się opinią

Share

d2y0lne

d2y0lne
Więcej tematów