Trwa ładowanie...
11-07-2015 01:00

John Kerry: Rosja nie jest zagrożeniem dla USA

Szef dyplomacji USA John Kerry nie zgadza się z opinią, że Rosja jest największym zagrożeniem dla USA - powiedział rzecznik Departamentu Stanu Mark Toner. Pogląd taki wygłosił nominowany na dowódcę sił zbrojnych USA gen. Joseph Dunford.

Share
John Kerry: Rosja nie jest zagrożeniem dla USAŹródło: PAP/EPA, fot: Herbert Neubauer
dze12lv

Dunford, generał piechoty morskiej i były dowódca sił USA w Afganistanie, nominowany na przewodniczącego kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA, powiedział, że uważa Rosję za "największe zagrożenie USA".

Według Tonera Waszyngton jest "bardzo szczery", określając w kontaktach z Moskwą kwestie sporne, w tym zaangażowanie Rosji w konflikt na Ukrainie.

Podczas przesłuchania przed komisją Senatu, Dunford powiedział: "Moja ocena bieżącej sytuacji jest taka, że Rosja stanowi największe zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA".

Rzecznik Białego Domu Josh Earnest odniósł się już w czwartek do wystąpienia Dunforda i powiedział, że poglądy generała na Rosję nie odzwierciedlają w pełni stanowiska administracji prezydenta Baracka Obamy.

Poglądy Dunforda "niekoniecznie zgadzają się z analizami zespołu (doradców) prezydenta, odpowiadającego za politykę narodowego bezpieczeństwa" - powiedział Earnest, cytowany przez TASS.

dze12lv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dze12lv
dze12lv
Więcej tematów