Trwa ładowanie...
d1nd74q
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Jeb Bush odwiedzi w czerwcu Polskę, Estonię i Niemcy

Były gubernator Florydy Jeb Bush, jeden z faworytów Republikanów w wyścigu do Białego Domu w 2016 roku, planuje w czerwcu odwiedzić Polskę, Estonię i Niemcy - podała agencja Associated Press, powołując się na otoczenie polityka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jeb Bush
Jeb Bush (AFP, Fot: Justin Sullivan)
d1nd74q

Będzie to pierwsza międzynarodowa wizyta Busha od kiedy ogłosił w styczniu, że "poważnie rozważa" start w wyborach prezydenckich w 2016 roku, a także jego pierwsza w ogóle wizyta w Polsce i Estonii.

Jak powiedziała rzeczniczka Busha Kristy Campbell, celem podróży jest przeanalizowanie sytuacji gospodarczej w tej części Europy, a także rozmowy o "rosnących wyzwaniach dotyczących bezpieczeństwa" w odwiedzanym regionie.

Podczas podróży do Europy Bush ma wziąć udział w Niemczech w konferencji poświęconej gospodarce, a także spotkać się w Niemczech, Polsce i Estonii z przedstawicielami rządów, biznesu, społeczeństwa obywatelskiego i organizacji pozarządowych.

d1nd74q

Bush, który jest synem i bratem dwóch byłych prezydentów USA, oficjalnie nie ogłosił jeszcze startu w wyborach prezydenckich, ale od kilku miesięcy zbiera już środki na swą kampanię wyborczą. Sondaże wskazują, że obok gubernatora Wisconsin Scotta Walkera jest jednym z faworytów w walce o nominację Republikanów w wyborach prezydenckich w 2016 roku.

61-letni Jeb Bush, który od 1999 do 2007 roku był gubernatorem Florydy, mówi płynnie po hiszpańsku (jego żoną jest pochodząca z Kolumbii Garnica Gallo) i angażuje się w kampanię na rzecz reformy prawa imigracyjnego w USA, czym może przyciągnąć latynoskich wyborców, dotychczas masowo głosujących na Demokratów.

d1nd74q

Podziel się opinią

Share

d1nd74q

d1nd74q
Więcej tematów