Trwa ładowanie...
02-11-2015 19:27

Jarosław Kaczyński i Beata Szydło razem na Wawelu

Lider PiS odwiedził w poniedziałek grób swojego brata i bratowej, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. Wizyta w Krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów w Dzień Zaduszny miała charakter prywatny.

Jarosław Kaczyński i Beata Szydło razem na WaweluŹródło: PAP, fot: Jacek Bednarczyk
d4gycxm

Jarosław Kaczyński przyjechał po zamknięciu bram Wzgórza Wawelskiego w towarzystwie polityków Prawa i Sprawiedliwości, między innymi: Beaty Szydło, Joachima Brudzińskiego i Andrzeja Adamczyka. Wraz z nimi prezes PiS modlił się przy sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich.

Politycy nie rozmawiali z mediami.

Szydło na urlopie - Po wygranych wyborach parlamentarnych kandydatka PiS premiera Beata Szydło odpoczywa - powiedział w poniedziałek w południe na konferencji prasowej w Sejmie szef klubu tej partii Mariusz Błaszczak. Dodał, że nie wie, gdzie jest wiceprezes PiS i kiedy skończy urlop.

d4gycxm

Jak wyjaśnił w rozmowie z reporterem WP, od 11 listopada zeszłego roku Beata Szydło ciężko pracowała podczas kampanii prezydenckiej i parlamentarnej. - Zapracowała na te kilka dni spokoju i nabranie sił do pracy, która ją czeka - powiedział.

Mariusz Błaszczak był też pytany, kto w takim razie konstruuje nowy rząd, skoro kandydatka na premiera jest na urlopie. - To nie jest tak, że to będzie rząd autorski - stwierdził. Zaznaczył, że nad nowym gabinetem pracuje "drużyna Prawa i Sprawiedliwości".

Wcześniej, podczas wywiadu w TVN24 podkreślał, że rola Beaty Szydło w konsultacjach na temat nowego rządu jest kluczowa. Wyjaśnił, że celem konsultacji jest stworzenie jak najlepszego rządu, żeby mógł niezwłocznie przystąpić do pracy.

d4gycxm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gycxm
Więcej tematów