Trwa ładowanie...
d22ct1y

Jarosław Gowin będzie "jedynką" w wyborach do PE w Krakowie

Jarosław Gowin otworzy małopolsko-świętokrzyską listę Polski Razem w eurowyborach; na kolejnym miejscu znajdzie się Adam Bielan. "Jedynką" na Podkarpaciu będzie senator Kazimierz Jaworski.
Share
Jarosław Gowin
Jarosław GowinŹródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d22ct1y

Politycy Polski Razem zwołali konferencje prasowe w Krakowie, Warszawie i Rzeszowie.

W Krakowie Gowin podkreślił, że jego partia będzie w Parlamencie Europejskim "walczyć o nasz interes narodowy, o interes polskich przedsiębiorców, by nie byli traktowani w UE jak obywatele drugiej kategorii". Polska Razem, dodał, chce też walczyć by polscy przedsiębiorcy mogli produkować wędliny metodami tradycyjnymi, "by te wszystkie absurdy biurokratyczne, które uniemożliwiają, utrudniają prowadzenie działalności gospodarczej zniknęły".

- Chcemy usiąść przy stole negocjacyjnym i negocjować jak najlepsze warunki dla polskiego społeczeństwa. Chcemy wielkiej Polski w małej Unii. Potrzebujemy mniejszej biurokracji, potrzebujemy większej wolności, uczciwej konkurencji, równych szans i szacunku dla tożsamości poszczególnych narodów - powiedział Gowin. Zaznaczył, że ten program reprezentować będą ludzie, którzy przygotowywali się do tej roli od dawna - jednak nie z myślą o wyborach do Parlamentu Europejskiego, ale po prostu służąc Polsce.

d22ct1y

O tym, że Gowin będzie jedynką w Krakowie poinformował poseł Przemysław Wipler na konferencji prasowej w Warszawie. Podkreślił, że to właśnie w Krakowie i jego okolicach Gowin cieszy się największym poparciem.

Poza Gowinem do europarlamentu z okręgu małopolskiego i świętokrzyskiego wystartują: m.in. Adam Bielan, Jadwiga Emilewicz i Jan Puchała.

Kandydatów przedstawił w Krakowie Gowin. Bielan jest europosłem, w 2009 roku startował do PE z ramienia PiS. W 2010 r., po przegranej przez Jarosława Kaczyńskiego kampanii prezydenckiej, wystąpił z tej partii i wraz z ówczesną szefową kampanii Joanną Kluzik-Rostkowską założył ugrupowanie Polska Jest Najważniejsza. W marcu następnego roku PJN wykluczyła Bielana ze swoich szeregów. W styczniu tego roku Bielan dołączył do partii Gowina.

Emilewicz jest politologiem, wykłada w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera. Była dyrektorem Muzeum PRL-u w Nowej Hucie. Puchała od 2006 r. jest starostą limanowskim.

d22ct1y

Jaworski, który będzie "jedynką" w Rzeszowie, startował do Senatu z list PiS. Z ramienia tej partii już raz bezskutecznie ubiegał się mandat europosła. Pod koniec 2011 roku przeszedł z PiS do klubu sejmowego Solidarnej Polski. W 2013 roku zasilił szeregi powstałej wówczas Polski Razem.

Wipler zapewnił, że wszystkie okręgowe listy wyborcze Polski Razem zostaną przedstawione w ciągu najbliższych kilku tygodni. - Zaczynamy od stworzenia pełnego programu, a nie od ustalenie wszystkich naszych kandydatur - dodał.

d22ct1y

Podziel się opinią

Share
d22ct1y
d22ct1y
Więcej tematów