Trwa ładowanie...
d1i9xpf

Izraelska telewizja wycofuje informację o rozejmie

Izraelska telewizja wycofała się z podawanych wcześniej informacji o osiągnięciu przez Izrael i palestyński Hamas porozumienia w sprawie rozejmu w Strefie Gazy. Stacja powoływała się w pierwszej relacji na anonimowego przedstawiciela izraelskiej armii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gaza po izraelskim nalocie
Gaza po izraelskim nalocie (PAP/EPA, Fot: Mohammed Saber)
d1i9xpf

W miejsce poprzednich doniesień telewizja Channel 2 przekazała, że jest postęp w kierunku rozejmu, a mediatorem jest Egipt.

- Wysoki rangą przedstawiciel Izraela sprecyzował, że nie ma porozumienia w sprawie rozejmu - zaznaczyła telewizja, która wcześniej podawała, że "w zasadzie" strony osiągnęły porozumienie w sprawie tymczasowego zawieszenia broni.

W Waszyngtonie sekretarz stanu USA John Kerry powiedział, że premier Izraela Benjamin Netanjahu zwrócił się do Stanów Zjednoczonych o pomoc w wypracowaniu rozejmu.

d1i9xpf

Według najnowszych danych palestyńskich źródeł medycznych w ciągu 22 dni konfliktu izraelsko-palestyńskiego zginęło ponad 1190 Palestyńczyków. Tylko we wtorek do różnych kostnic w Strefie Gazy przewieziono ponad 100 ciał. Ponad 7 tys. zostało rannych. Izrael stracił w sumie 53 żołnierzy, co stanowi najbardziej krwawy bilans od wojny z libańskim Hezbollahem w 2006 roku. Śmierć poniosło także trzech cywilów w Izraelu.

W poniedziałek wieczorem Izrael zintensyfikował ostrzał artyleryjski.

Izrael rozpoczął 8 lipca ofensywę lotniczą mającą na celu ukrócić ostrzał rakietowy terytorium Izraela, prowadzony przez kontrolujący Strefę Gazy Hamas. 17 lipca Izrael rozpoczął ofensywę lądową.

d1i9xpf

Podziel się opinią

Share
d1i9xpf
d1i9xpf
Więcej tematów