NA ŻYWO

Wszystko policzone. PKW podała wyniki głosowania [RELACJA NA ŻYWO]

Wybory samorządowe. Niemal 100 proc. danych
Wybory samorządowe. Niemal 100 proc. danych
Źródło zdjęć: © Licencjodawca | Michal Zebrowski
Maciej ZubelKatarzyna Bogdańska

21.04.2024 19:20, aktual.: 22.04.2024 10:58

Podliczono już 100 proc. danych w II turze wyborów samorządowych. PKW czekała na brakujące wyniki z jednej komisji obwodowej. - Jedna z komisji obwodowych z Legionowie (województwo mazowieckie) nie mogła doliczyć się wszystkich głosów i de facto trzykrotnie dochodziło do sporządzania protokołów. Stąd to opóźnienie - przekazał rano szef PKW Sylwester Marciniak. Mimo to - jak dodał - czas podliczenia wszystkich głosów w drugiej turze można uznać za "rekordowy". Udało się to w dziewięć godzin od zamknięcia lokali wyborczych. Śledź naszą RELACJĘ NA ŻYWO.

Najważniejsze informacje


  • - Byłem pełen pokory wobec sytuacji, która mogła nastąpić. Nie spodziewałem się, że wygram z aż taką przewagą - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Jacek Sutryk. Wspierany przez Koalicję Obywatelską i Nową Lewicę, pokonał w drugiej turze kandydatkę Trzeciej Drogi Izabelę Bodnar. Pozostaje więc na stanowisku prezydenta Wrocławia.


Relacja na żywo

Dziękujemy. To wszystko w tej części naszej relacji na żywo.

Posiedzenie komisji śledczych ds. afery wizowej. W poniedziałek przesłuchany ma być były szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Aleksander Miszalski, który wygrał wybory prezydenta Krakowa pojawił się w poniedziałek rano na rondzie Mogilskim, aby podziękować mieszkańcom za głosy. Zadeklarował, że chce budować miasto oparte na "dialogu, współpracy i rozmowie ze wszystkimi".

Ważne

- 24 maja kończymy przesłuchania i wydaje mi się, że raport powinien być gotowy w ciągu miesiąca po zakończeniu przesłuchania - podkreślił przewodniczący komisji śledczej ds. wyborów korespondencyjnych Dariusz Joński. - Wnioski do prokuratury wydają mi się absolutnie konieczne po tym, co już usłyszeliśmy - dodał.

Ważne

Po godz. 10 sejmowa komisja śledcza ds. afery wizowej rozpocznie przesłuchanie byłego szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego.

Jeden głos zdecydował o wynikach wyborów na wójta podlaskiej gminy Korycin. Właśnie jednym głosem ze swoją kontrkandydatką wygrał wieloletni wieloletni wójt Mirosław Lech.

Izabela Leszczyna: Dla mnie naturalnym kandydatem na prezydenta jest RafałTrzaskowski.

W najnowszym wywiadzie dla "Super Expressu" Andrzej Duda odniósł się do słów Donalda Tuska, który skomentował spotkanie prezydenta z Donaldem Trumpem. - Spuszczę nad tym zasłonę milczenia - powiedział Duda.

Zwycięzcy II tury wyborów samorządowych w największych miastach.

Obraz
© WP
Ważne

- PiS jest tak budowany od lat, że nie ma szans wygrywać w miastach, bo nie buduje swoich kandydatów od lat – powiedział szef gabinetu prezydenta Marcin Mastalerek.

Ważne

- Wszyscy wygrali wybory, bo każdy ogłasza zwycięstwo, ale przegrała demokracja, bo jest niska frekwencja, ludzie nie zaangażowali się w te wybory - ocenił szef gabinetu prezydenta Marcin Mastalerek.

Ważne

- Poszliśmy - w sposób fenomenalny - do wyborów 15 października, ale nie można na wysokim C utrzymywać się cały czas - powiedział w poniedziałek wiceszef MSZ Władysław Teofil Bartoszewski (PSL).

Ważne

Ministra klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska na antenie TVN24 zaprzeczyła doniesieniom o swoim starcie do Parlamentu Europejskiego.

[NA ŻYWO] Poranek Wyborczy w WP | Semeniuk-Patkowska, Motyka, Witczak

Ważne

Joński (KO): wyciągamy wnioski, patrzymy na wschodnią ścianę, gdzie przegraliśmy - mówimy o wyborach do sejmiku - w tej chwili trwają silne przygotowania do wyborów do europarlamentu i chcemy te trzecie wybory wygrać.

Ważne

Zapraszamy na Pasmo Poranna Wirtualnej Polski. O wynikach wyborów samorządowych porozmawiamy z Olga Semeniuk-Patkowską (Prawo i Sprawiedliwość), Miłoszem Motyką (Polskie Stronnictwo Ludowe) i Mariuszem Witczakiem (Koalicja Obywatelska).

Transmisję można śledzić na wp.pl i w mediach społecznościowych. Początek o godz. 7.45.

Ważne

O godz. 10 rozpocznie się posiedzenie komisji śledczej ds. afery wizowej, która planuje przesłuchać byłego szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego.

Były premier nie znajdzie się na listach do europarlamentu i definitywnie kończy swoją karierę w polityce. - Mam listę miejsc i osób, które chciałbym odwiedzić na emeryturze - mówi "Rzeczpospolitej" Leszek Miller.

Ważne

- Jestem poważną polityczką. Umówiłam się z premierem, że biorę odpowiedzialność za sektor zdrowia. Nie wyobrażam sobie, że po to 4-5 miesiącach miałabym zrezygnować i pójść do Brukseli – zapewniła w Polskim Radiu szefowa resortu zdrowia Izabela Leszczyna.

Ważne

Katarzyna Kuczyńska-Budka została nową prezydent Gliwic. Kandydatka Koalicji Obywatelskiej wygrała z popieranym przez PiS Mariuszem Śpiewokiem różnicą zaledwie 540 głosów.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także