Trwa ładowanie...
d4irv2j

Inauguracja sezonu wyścigowego na Służewcu

Bomba w górę, proszę Państwa, bomba w górę! W niedzielę inauguracja sezonu wyścigowego na Służewcu. Po zimowej przerwie konie, dżokeje i ich miłośnicy powrócą na warszawski tor. Pierwszy raz w 2015 roku popularny, wyścigowy przebój "Bomba w górę" w wykonaniu niezapomnianego Jaremy Stępowskiego usłyszymy w niedzielę 19 kwietnia o godz. 13.00. W dniu inauguracji 71. sezonu odbędzie się 9 gonitw. Na publiczność czekać będzie wiele dodatkowych atrakcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Inauguracja sezonu wyścigowego na Służewcu
(WawaLove.pl)
d4irv2j

Ważnym wydarzeniem pierwszego dnia sezonu będzie również otwarcie dla publiczności II Trybuny, która w ostatnich latach została pieczołowicie odrestaurowana pod nadzorem Stołecznego Konserwatora Zabytków. Remont przywrócił jej międzynarodowy status obiektu tzw. kategorii I. W otwartej ponownie trybunie na widzów czekać będzie wiele atrakcji m.in. wystawa przedwojennych zdjęć toru, a także stoiska z rękodziełem.

- Otwarcie II Trybuny to ważny etap w procesie przywracania świetności służewieckiemu Torowi. Jestem przekonany, że dzięki pracy, jaka została włożona w prace remontowe, widzowie będą mogli jeszcze przyjemniej spędzić czas w tym pięknym miejscu - podsumowuje proces rewitalizacji Wojciech Szpil, prezes Totalizatora Sportowego Sp. z o.o.

Z myślą o najmłodszych przygotowana została specjalna strefa, w której będą miały możliwość sprawdzić się w rzucie podkową, poskakać na mini-bungee czy pojeździć na kucykach. W przerwie między gonitwami kibice będą mogli skorzystać z oferty gastronomicznej na terenie toru oferowanej m.in. przez bufet „Pod Podkową”, stoiska z ekologiczną żywnością w II Trybunie oraz popularne food trucki.

d4irv2j

- Otwarcie Sezonu 2015 zapowiada się jako dzień wielkich emocji sportowych i wrażeń estetycznych, ponieważ aż 77 koni zostało zgłoszonych do dziewięciu gonitw pierwszego dnia wyścigowego w Warszawie - mówi Włodzimierz Bąkowski, dyrektor Oddziału Wyścigi Konne Warszawa - Służewiec. - W sześciu rywalizować będą szlachetne i szybkie folbluty (pełna krew angielska), a w trzech słynące z urody i dzielności araby czystej krwi. Dosiadać ich będą najlepsi służewieccy dżokeje, na czele z rewelacyjnym 20-letnim czempionem Szczepanem Mazurem, który wrócił właśnie ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie zimą pracował i ścigał się w stajni jednego z szejków. Z Hiszpanii przyjedzie ścigający się tam na stałe Czech Vaclav Janacek. W poprzednich sezonach zjednał on sobie sympatię warszawskiej publiczności, wygrywając nie tylko na faworytach, ale także na koniach mniej liczonych.

Prezentacja uczestników pierwszego wyścigu w sezonie 2015 (Dandolo-Handicap Otwarcia) rozpocznie się na padoku przed Trybuną Honorową o godz. 13.00. Ok. 30 minut później bomba pójdzie w górę i, jak to kiedyś powiedział niezapomniany red. Jan Ciszewski, wszystko już będzie tylko "w rękach konia". Główna gonitwa pierwszego dnia, Memoriał Tomasza Dula, poświęcona jest pamięci najlepszego, obok Jerzego Jednaszewskiego i Mieczysława Mełnickiego dżokeja w historii Służewca, nazywanego "Królem toru", który zginął tragicznie w wypadku samochodowym 10 lat temu.

Na Służewiec najłatwiej dojechać samochodem (wjazd od ulicy Puławskiej 266). Możliwy jest także dojazd komunikacją miejską, m.in. jeżdżącym co pół godziny z pętli przy stacji Metro Wilanowska bezpośrednio na tor "wyścigowym" autobusem linii 300 lub jadącymi w kierunku Piaseczna autobusami linii 709, 715, 727, 739 (przystanek na żądanie „Wyścigi”) oraz tramwajami: 4, 10 i 35 na pętlę Wyścigi, skąd trzeba przejść piechotą do alei Wyścigowej.

Specjalnie z okazji otwarcia sezonu 2015 przygotowano promocyjną ofertę dla publiczności - bilet dla osoby dorosłej do strefy A i B na Otwarcie Sezonu 2015 jest w cenie 5zł. Dzieci do 13 roku życia wchodzą bezpłatnie. Bilety dostępne będą w dniu wydarzenia w kasach przy wejściu na Tor.

d4irv2j

Podziel się opinią

Share

d4irv2j

d4irv2j
Więcej tematów