Trwa ładowanie...
d1lgr7n
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Imigranci pójdą przez Polskę?

Eksperci ostrzegają, że po uszczelnieniu węgierskiej granicy nowy szlak przemytu imigrantów może wieść przez nasz kraj - pisze "Gazeta Wyborcza".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ogrodzenie z drutu kolczastego na granicy węgiersko-serbskiej
Ogrodzenie z drutu kolczastego na granicy węgiersko-serbskiej (PAP/EPA, Fot: Zoltan Mathe)
d1lgr7n

Do tej pory zablokowanie granicy powodowało zmianę trasy - mówi Ewa Moncure, rzeczniczka Fronteksu, unijnej agendy ds. ochrony granic.

Jak wskazuje "GW", w grę wchodzi np. szlak zachodni przez Chorwację. Albo wschodni przez Bułgarię, Rumunię, Ukrainę i Polskę.

Zwiększenie liczby imigrantów na naszej wschodniej granicy jest bardzo prawdopodobne - ocenia Patryk Kugiel z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Na podobny scenariusz wskazywał niedawno w "GW" politolog Klaus Bachmann.

d1lgr7n

Zobacz również: Kilkudziesięciu martwych uchodźców znaleziono w ciężarówce w Austrii

d1lgr7n

Podziel się opinią

Share

d1lgr7n

d1lgr7n
Więcej tematów