Trwa ładowanie...
IAR

Hiszpański misjonarz zarażony wirusem Ebola

Hiszpański misjonarz, 75-letni Miguel Pajares, został zarażony wirusem Ebola. Duchowny wraz z pięcioma osobami, z których dwie również są chore, przebywa odizolowany w zamkniętym szpitalu w Monrowii, stolicy Liberii. Hiszpański MSZ szuka sposobu na przetransportowanie chorego do kraju.
Share
Ebola
EbolaŹródło: PAP/EPA, Fot: Cynthia Goldsmith
d2g72vc

Duchowny jest pielęgniarzem i od sześciu lat pracuje w Szpitalu Świętego Józefa w Monrowii. Przez ostatnie dwa tygodnie opiekował się chorym na gorączkę krwotoczną dyrektorem placówki, który w sobotę zmarł. W tym dniu szpital został zamknięty. Pozostały tam tylko pracujące w nim osoby. Wirusem Ebola zarażeni są misjonarz i dwie siostry zakonne. Jak informują, dysponują jedynie lekami przeciwbólowymi. - Jestem bardzo osłabiony, śpiący, nie mam ochoty na jedzenie. Bolą mnie stawy i mięśnie. Nie mogę chodzić - skarżył się w rozmowie telefonicznej z telewizją CNN chory.

Hiszpańscy eksperci powołani przez MSZ analizują możliwość przetransportowania duchownego. Oprócz specjalistycznego sprzętu muszą uzyskać zgodę władz Liberii na opuszczenie przez misjonarza szpitala. W drodze z Madrytu do Monrowii jest samolot z lekarstwami i materiałami sanitarnymi dla zarażonych wirusem Ebola.

d2g72vc

Podziel się opinią

Share
d2g72vc
d2g72vc
Więcej tematów