Trwa ładowanie...
d1afwpf
d1afwpf
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Hiszpania odsyła ambasadora Hondurasu do kraju

Hiszpania przekazała Organizacji Państw Amerykańskich (OPA) informację o wydaleniu z Madrytu ambasadora Hondurasu, Jose Eduardo Martella Meijii, po tym jak stracił on poparcie obalonego w zamachu stanu prezydenta Hondurasu Manuela Zealyi - poinformował Madryt w oficjalnym komunikacie rządowym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1afwpf

Według listu przekazanego przez hiszpańską misję przy OPA sekretarzowi generalnemu organizacji, Jose Miguelowi Insulzy, Zelaya poinformował 5 sierpnia hiszpańskie ministerstwo spraw zagranicznych o swojej woli zdymisjonowania ambasadora.

19 sierpnia Madryt zażądał, by ambasador Meijia opuścił Hiszpanię.

"Podejmując tę decyzję Hiszpania chce podkreślić, że działa w zgodzie z wolą wspólnoty międzynarodowej, która chce podtrzymać dialog z oficjalnym rządem Hondurasu" - głosi komunikat wydany przez misję hiszpańską przy OPA.

d1afwpf

OPA za legalnego prezydenta Hondurasu uznaje nadal Zelayę.

Komunikat podkreśla też, że krytyczne stanowisko Madrytu wobec zamachu stanu w Hondurasie jest "jasne i stanowcze (...) zwłaszcza w przededniu wizyty, jaką w Tegucigalpie złoży delegacja ministrów spraw zagranicznych krajów Ameryki Łacińskiej".

Udadzą się oni w poniedziałek do Hondurasu w charakterze mediatorów - poinformował przedstawiciel MSZ Kostaryki - by spotkać się z rządem tymczasowym, powołanym po zamachu stanu 28 czerwca, kiedy to wojsko zmusiło Zelayę do opuszczenia kraju.

d1afwpf

Podziel się opinią

Share

d1afwpf

d1afwpf
Więcej tematów