Trwa ładowanie...
d2y66if

Grzegorz Schetyna o służbie zdrowia. "Najwięcej wie Jarosław Kaczyński, któremu przynoszą kule"

Przewodniczący PO przewiduje, że najbliższa kampania przed wyborami parlamentarnymi będzie o zdrowiu i SOR-ach. Zapewnia też, że będzie bronił Krzysztofa Brejzy. - Nie może być tak, że PiS chce kogoś zniszczyć i trzeba go wyeliminować - mówił.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Grzegorz Schetyna wskazał, że jego zdaniem głównym tematem kampanii będzie zdrowie
Wybory parlamentarne 2019. Grzegorz Schetyna wskazał, że jego zdaniem głównym tematem kampanii będzie zdrowie (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski)
d2y66if

Grzegorz Schetyna zdradza, że układanie list do Senatu w wyborach parlamentarnych 2019 jest na ostatniej prostej. - Reagujemy na to co robi konkurencja i wzmacniamy tam, gdzie trzeba, układając propozycje. Byliśmy pierwsi, teraz poprawiamy, bo wiemy czym dysponuje konkurencja w konkretnych okręgach wyborczych. Porozumienie jest domówione między partiami - mówił na antenie TVN24.

Przewodniczący PO zapewnił, że opozycja nie chce konkurować ze sobą. - Jest tylko jedno miejsce kontrowersyjne. Mamy dobrze ponad 95 wspólnych kandydatów - zdradził. Schetyna ujawnił, że żałuje rezygnacji Elżbiety Radziszewskiej. Jednocześnie przyznał, że start Tomasz Zimocha z tego okręgu jest jego autorskim pomysłem. - Zależało mi na tym, żeby otworzyć porozumienie. Jest symbolem wolności mediów, z których został usunięty - dodał.

d2y66if

Polityk zdradził też swoje cele na wybory. - Trzeba uszanować decyzję w Sejmu. Chciałbym, żeby głosy nie zostały zmarnowane. Jak przekroczymy 30 proc., a pozostałe ugrupowanie przekroczą próg, to jest szansa, że uda się zbudować większość i koalicję przeciw PiS. Marzę o tym, żeby wygrać. W przeszłości przegrywaliśmy w sondażach nawet 11 proc. Potem wyjechał Tuskobus - przypomniał.

Zobacz także: Kaczyński premierem po wyborach? Gowin zdradza, co mówi prezes PiS

Schetyna podzielił się spostrzeżeniami jak może wyglądać walka o miejsca w parlamencie. - To będzie kampania o zdrowiu i SOR-ach. Najwięcej o tym może powiedzieć Jarosław Kaczyński, któremu przynoszą kule do domu. Mamy propozycje w naszym sześciopaku. Będziemy chcieli zderzyć się z PiS-em, bo to co się dzieje w służbie zdrowia woła o pomstę do nieba - przekonywał.

d2y66if

Lider PO zapewnił, że będzie bronił Krzysztofa Brejzy oskarżanego o udział w aferze hejterskiej w Inowrocławiu. - Twardo za nim stoimy. To atak na niego i jego rodzinę. Próbuje się tym przykryć sytuację w ministerstwie sprawiedliwości. Rozmawiam z nim i będę go bronił. Nie może być tak, że PiS chce kogoś zniszczyć i trzeba go wyeliminować - zakończył.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2y66if

Podziel się opinią

Share
d2y66if
d2y66if