Trwa ładowanie...

Gry, koncerty i dyskoteki na plaży w samym centrum

4 lipca nastąpi otwarcie plaży usypanej na terenie MTP. Przez całe lato poznaniacy będą mogli tu skorzystać z całej gamy atrakcji.

Share
Gry, koncerty i dyskoteki na plaży w samym centrum
Źródło: WP.PL, fot: Zenon Kubiak
dzkjrqo

Plażę na targach stworzono już dwa lata temu i cieszyła się sporą popularnością wśród poznaniaków, którzy chętnie wpadali tu, aby pograć w siatkówkę, badmintona lub po prostu poleżeć na leżaku. Rok temu plaży nie można było uruchomić ze względu na remonty prowadzone na terenie targów, ale na szczęście tego lata nie ma przeszkód.

Tegoroczna akcja „Lato na Targach” rozpocznie się w piątek, 4 lipca o godz. 17 od wycieczki szlakiem historycznym targowego Poznania. W ramach „Miasteczka Dzieci” odbędą się zabawy i konkursy, a na amatorów dobrej kuchni będą czekały pokazy kulinarne prowadzone przez Tomasza Zdrenka i Jakuba Walczaka, zwycięzców Kulinarnego Pucharu Polski 2013. Z kolei o godz. 21 w urządzonym na targach kinie plenerowym będzie można obejrzeć film Woody’ego Allena pt. „O północy w Paryżu”.

Otwarciu plaży będzie też towarzyszył mecz towarzyszki plażowej piłki nożnej. Na boisku zmierzą się drużyny Allegro i Caritasu. Mecz będzie częścią kampanii społecznej „Podzielmy się radością”.

dzkjrqo

Plaża zostanie usypana przed pawilonem nr 15. Program „Lata na Targach” ułożono tak, aby każdy znalazł coś dla siebie. Każdego dnia w godzinach od 10.00 do 18.00 (w piątki do 24.00) na wszystkich uczestników imprezy będą czekały letnie atrakcje. Do dyspozycji gości będą piaszczyste boiska do gry w plażową piłkę nożną i siatkową oraz bule, plac zabaw, piaskownica oraz bogata gama sprzętu sportowego (gumy, skakanki, kapsle, ringo). Poznaniacy będą mogli wypocząć w ogrodzie i plaży z leżakami lub skorzystać z fontanny dla ochłody.

Czwartki i soboty będą skierowane do dzieci. Od godz. 10.00 wyszkoleni animatorzy poprowadzą gry, konkursy i zabawy m.in. grę w kapsle, gumę, w klasy, zbijaka, skakankę, ringo, hula hop, rysowanie kredą i wyklejanki z kolorowego papieru. W soboty dodatkowo będzie działała letnia „Akademia Reissa”, gdzie najmłodsi fani piłki nożnej będą mogli doskonalić swoje umiejętności.

W każdy piątek po godz. 18.00 MTP zaprasza dorosłą publiczność na muzyczne atrakcje. W programie koncerty młodych zespołów trwające do północy.

Wszystkie atrakcje w ramach „Lata na Targach” są bezpłatne. Na terenie imprezy będzie można skorzystać z usług gastronomicznych. Wstęp na teren imprezy będzie możliwy od strony ul. Głogowskiej, wejściem południowym od godz. 10:00.

dzkjrqo

Podziel się opinią

Share
dzkjrqo
dzkjrqo
Więcej tematów