Trwa ładowanie...
d1tbu1r

Gronkiewicz-Waltz o pomniku światła: pomysł z wiecu NSDAP

Pomnik światła byłby widoczny tylko w nocy. Musielibyśmy chodzić po światełkach, które miałyby symbolizować ofiary katastrofy smoleńskiej. Kolejny problem to, że podobna instalacja była w Norymberdze, gdzie w 1937 roku odbył się zjazd NSDAP - powiedziała w "Faktach po Faktach" w TVN24 Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hanna Gronkiewicz-Waltz
Hanna Gronkiewicz-Waltz (WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d1tbu1r

- Ja bym nie chciała jednak, żeby pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej wyglądał jak w 1937 roku katedra światła w Norymberdze - dodała.

Do powrotu do pomysłu pomnika światła na Krakowskim Przedmieściu, przed Pałacem Prezydenckim przekonuje część rodzin ofiar katastrofy. Projekt zakłada powstanie instalacji złożonej z 96 reflektorów wmontowanych w chodnik. Każdy słup światła symbolizowałby jedną ofiarę.

- Pomnik światła to pomysł podobny do tego, co było na wiecach NSDAP - podkreślała prezydent Warszawy. Dodała, że nie dotarły do niej informacje o wycofaniu poparcia części rodzin dla lokalizacji pomnika u zbiegu ul. Trębackiej i Focha.

- Ta lokalizacja była przedstawiona w Belwederze i nikt wtedy nie wypowiadał się przeciwko - zastrzegała Gronkiewicz-Waltz.

d1tbu1r

Podziel się opinią

Share

d1tbu1r

d1tbu1r
Więcej tematów