Trwa ładowanie...
d2c234c
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

George Clooney nakręci film o aferze podsłuchowej w Wielkiej Brytanii

Gwiazdor Hollywood George Clooney wyreżyseruje film o aferze podsłuchowej, która w 2011 roku wstrząsnęła Wielką Brytanią - poinformowało studio filmowe Sony Pictures. Zdjęcia do filmu rozpoczną się w przyszłym roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
George Clooney
George Clooney (AFP, Fot: Joe Klamar)
d2c234c

"Hack Attack" będzie filmową adaptacją książki o tym samym tytule, którą napisał brytyjski dziennikarz Nick Davies. "Nick to odważny i pełen uporu reporter. To dla nas zaszczyt, że możemy sfilmować jego książkę. W tej historii jest wszystko: korupcja, kłamstwa i szantaż na najwyższych szczeblach władzy" - cytuje wypowiedź Clooneya magazyn "Hollywood Reporter".

Afera wybuchła, kiedy okazało się, że angielski tabloid "News of the World", należący do imperium medialnego Ruperta Murdocha, pozyskuje informacje, włamując się do telefonów komórkowych prywatnych osób oraz kupując informacje od policjantów. Włamywano się nie tylko do telefonów celebrytów, ale także nastoletnich ofiar przestępstw, a także rodzin żołnierzy poległych w Afganistanie.

Skandal doprowadził w 2011 roku do zamknięcia, po 168 latach, "News of the World", najbardziej poczytnej gazety w Wielkiej Brytanii. Ze swych powiązań z byłymi redaktorami naczelnymi tabloidu tłumaczyć się musiał szef brytyjskiego rządu David Cameron.

d2c234c

Podziel się opinią

Share

d2c234c

d2c234c
Więcej tematów