Trwa ładowanie...

Generał Hans-Lothar Domrose: W 2023 czeka nas zawieszenie broni w Ukrainie

Były szef Dowództwa Połączonych Sił Sojuszniczych w Brunssum, niemiecki generał Hans-Lothar Domrose przewiduje, że w rozpoczynającym się roku dojdzie do zawieszenia broni w Ukrainie. Według wojskowego przerwania działań zbrojnych można spodziewać się już za kilka miesięcy.

Były generał NATO, niemiecki dowódca  Hans-Lothar Domrose przypuszcza, że wojna rosyjsko-ukraińska zakończy się w połowie 2023 rokuByły generał NATO, niemiecki dowódca Hans-Lothar Domrose przypuszcza, że wojna rosyjsko-ukraińska zakończy się w połowie 2023 rokuŹródło: Wikimedia Commons
d3v0rwp

Generał powiedział niemieckim gazetom grupy medialnej Funke, że konflikt rosyjsko-ukraiński znajdzie się w impasie na początku lata. Do tego czasu obie strony mają dojść do wniosku, że dalsze walki "nie mają już żadnego znaczenia". To może znaczyć, że po obu stronach nastąpi gotowość do rozpoczęcia negocjacji w sprawie zawieszenia broni.

- W 2023 roku zawrzemy rozejm - powiedział Domrose, ostrzegając, że nie oznacza to natychmiastowego trwałego pokoju. Według niego "zawieszenie broni" nie znaczy, że zupełnie ucichną strzały. Negocjacje prawdopodobnie zajmą dużo czasu.

d3v0rwp

Generał Hans-Lothar Domrose: W 2023 czeka nas rozejm w Ukrainie

Odnosząc się do obecnego stanu konfliktu, Domrose powiedział, że Rosja ma tę przewagę, że ma "więcej czołgów i więcej pocisków", podczas gdy Kijów jest "absolutnie zależny" od zachodnich dostaw broni. Według Moskwy zaopatrzenie z Zachodu służy jedynie przedłużeniu konfliktu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Polowanie na Rosjan pod Ługańskiem. Magazyn broni i sprzętu zrównane z ziemią

Generał powiedział, że jedynym sposobem definitywnego zakończenia agresji jest wynegocjowanie porozumienia akceptowanego przez obie strony. To może znaczyć, jak sugeruje publikacja w niemieckiej prasie, że możliwym rozwiązaniem mogłoby być odstąpienie przez Kijów od żądania natychmiastowej integracji Krymu z Ukrainą. Generał proponuje, by ukraińskie władze zgodziły się na ugodę, zakładającą 50-letni "okres przejściowy".

d3v0rwp

Moskwa jednak wcześniej zaznaczyła, że rozmowy pomiędzy stronami konfliktu rozpoczną się jedynie wtedy, gdy Ukraina rozważy "nowe realia" i uzna suwerenność Rosji nad obwodami donieckim, ługańskim, chersońskim i zaporoskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3v0rwp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d3v0rwp
Więcej tematów