Trwa ładowanie...
d4gesbl

Fundusze unijne zmieniły Śląsk. Powstaje coraz więcej miejsc pracy

Ponad 4 tys. umów, setki tysięcy miejsc pracy - to efekt współpracy województwa śląskiego z Unią Europejską. Dzięki funduszom na "kapitał ludzki", miliardy złotych zostały w naszym regionie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fundusze unijne zmieniły Śląsk. Powstaje coraz więcej miejsc pracy
(WP.PL)
d4gesbl

Bez wątpienia Program Operacyjny Kapitał Ludzki należy do najbardziej lubianych sposobów pozyskania pieniędzy przez młodych przedsiębiorców. Do tej pory podpisano ponad 4 tys. umów, a w projektach wzięło udział ponad 375 tys. osób, a do końca 2014 r. Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił 143 konkursy w ramach tego programu i podpisał ok. 4,1 tys. umów na kwotę dofinansowania ponad 3,5 miliarda złotych.

- Dzięki unijnemu wsparciu mieszkańcy mogą rozwijać swoje kompetencje, podnosić swoje umiejętności. To także działanie na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, walka z wykluczeniem społecznym, wsparcie edukacji na każdym jej poziomie - powiedział Kazimierz Karolczak, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Jak twierdzi Karolczak, to bardzo dobra inwestycja, bo w kapitał, który zawsze procentuje. Szczególną grupą docelową objętą interwencją PO KL są osoby zagrożone wykluczeniem społecznym - do tej pory w projektach uczestniczyło 24 tys. osób posiadających ten status, z czego 4 tys. to osoby z niepełnosprawnościami.

d4gesbl

- Nie miałam żadnej motywacji do pracy, ponieważ w wypadku straciłam rękę. Poszłam do konsultanta i trafiłam na zajęcia z mentoringu. Podniosło to mnie na duchu, stanęłam na nogi. Poszłam też po dotację. Dzisiaj współpracuję z polskim operatorem telefonii komórkowej i zatrudniam 20 osób niepełnosprawnych - mówi WP Danuta Wieczorek.

Tak zwane „małe granty” umożliwiały również zwiększenie dostępu do edukacji na obszarach wiejskich, pozwalały kultywować tradycję, łączyć pokolenia i podtrzymywać kulturowe dziedzictwo.

d4gesbl

Podziel się opinią

Share

d4gesbl

d4gesbl
Więcej tematów