Trwa ładowanie...
d2j5fv8
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

FBI: pracownicy Sony Pictures otrzymali e-maile z groźbami

Federalne Biuro Śledcze (FBI) prowadzi dochodzenie ws. gróźb, których ofiarami padli pracownicy producenta i dystrybutora filmów, firmy Sony Pictures. Pogróżki mieli otrzymać za pośrednictwem poczty elektronicznej - poinformowały amerykańskie służby.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
FBI: pracownicy Sony Pictures otrzymali e-maile z groźbami
(WP.PL, Fot: Robert Kulig)
d2j5fv8

"Prowadzimy śledztwo w celu zidentyfikowania osoby lub grupy odpowiedzialnej za atak na sieć Sony Pictures. Ostatnie wydarzenia pokazują uporczywość i złośliwość cyberprzestępców i dlatego FBI będzie wykrywać i zatrzymywać tych, którzy stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa cybernetycznego" - napisano w oświadczeniu.

FBI nie udzieliło jednak w dokumencie dalszych wyjaśnień i nie podało szczegółów. Jednak amerykańskie media sugerują, że za sprawą stoi grupa hakerów, która odpowiada również za ataki z 24 listopada br.

Groźby miały być pisane z błędami w języku angielskim i zawierać ostrzeżenia przed "fałszami firmy".

d2j5fv8

"Jeżeli nie przestaniecie, nie tylko wy, ale także wasze rodziny znajdą się w niebezpieczeństwie" - cytuje treść wiadomości agencja Associated Press powołując się na tygodnik Variety.

Sony Pictures odmówiło komentarza w tej sprawie.

24 listopada grupa Strażnicy Pokoju włamała się do komputerów i sieci należącej do Sony Pictures i zagroziła opublikowaniem "sekretów" firmy w przypadku nie spełnienia ich żądań. Nie ujawniono jednak czego chcieli hakerzy.

* Kim Dzong Un?*

d2j5fv8

Media przypuszczały, że stoją za tym władze Korei Północnej, które wcześniej atakowały firmę za produkcję komedii "The Interview" (w Polsce jako "Wywiad ze Słońcem Narodu") na temat amerykańskich dziennikarzy uwikłanych w plan zamordowania przywódcy komunistycznego reżimu w Pjongjangu - Kim Dzong Una. MSZ tego kraju uznało, że film ma charakter "terrorystyczny", a jego twórcy to "gangsterzy".

Hakerzy przejęli z komputerów Sony Pictures około 100 terabajtów danych, wśród których znalazły się m.in. informacje o pracownikach i ich numerach ubezpieczeń społecznych oraz szczegóły kontraktów z aktorami i twórcami kinowymi.

d2j5fv8

Podziel się opinią

Share

d2j5fv8

d2j5fv8
Więcej tematów