Trwa ładowanie...
dt0kubg

Fałszerz ukrywał się przez 10 lat. Wpadł, bo zaczął uciekać na widok policjantów

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który poszukiwany był trzema Europejskimi Nakazami Aresztowania i trzema listami gończymi. Ukrywający się mężczyzna miał przy sobie broń.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fałszerz ukrywał się przez 10 lat. Wpadł, bo zaczął uciekać na widok policjantów
(WP.PL, Fot: Tomasz Gdaniec)
dt0kubg

Policjanci w czasie patrolu w śródmieściu Gdańska zauważyli mężczyznę, który dziwnie się zachowywał. Na widok stróżów prawa odwrócił się i zaczął uciekać. Policjanci od razu podjęli pościg i go ujęli. Swoje nerwowe zachowanie tłumaczył tym, że nagle przypomniało mu się, że zapomniał czegoś ze sklepu. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę. Okazane dokumenty wyglądały jak autentyczne, ale po sprawdzeniu w policyjnym systemie wyszło na jaw, że są sfałszowane.

Mężczyzna został przewieziony do komendy. Tam okazał drugi komplet dokumentów na inne nazwisko, mówiąc, że te są prawdziwe. Okazało się, że dane, które były w nich zawarte są autentyczne. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że mężczyzna na widok policjantów uciekał, kryminalni podejrzewali, że skrywa jakąś tajemnicę.

W efekcie analizy danych personalnych okazało się, iż mężczyzna ukrywa się od 10 lat przed organami ścigania między innymi za fałszerstwa dokumentów i oszustwa. W czasie przeprowadzonej w domu 35-latka rewizji odnaleziono broń gazową z amunicją i szereg dokumentów, które najprawdopodobniej zostały przerobione.

Policjanci sprawdzają zabezpieczone dokumenty. W najbliższym czasie aresztowany usłyszy zarzuty posługiwania się sfałszowanymi dokumentami. Odpowie również za przestępstwa, za które był poszukiwany. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

dt0kubg

Podziel się opinią

Share
dt0kubg
dt0kubg
Więcej tematów