Trwa ładowanie...
d3z0f3j

Ekstradycja "Kilera nr 1" przełożona. Przestępca boi się latać

Austriackie władze zaskoczyły. Ekstradycja do Rosji Asłan Gagijew, oskarżonego z zabicie 60 osób, została wstrzymana. Jego prawnicy twierdzą, że gangster boi się latać i może nie przetrwać lotu do ojczyzny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Morderca miał zostać przewieziony do Rosji
Morderca miał zostać przewieziony do Rosji (Fotolia, Fot: © ViewApart - Fotolia.com)
d3z0f3j

Asłan Gagijew to rosyjski morderca, który stworzył gang zabójców. Sterroryzowali oni Moskwę i Północny Kaukaz. Od 2004 roku mieli zamordować kilkadziesiąt osób. Sam Gagijew miał odpowiadać za 60 zabójstw. Wpadł w 2015 roku w Wiedniu.

Przez ostatnie lata Rosja starała się sprowadzić mordercę i osądzić w kraju. Okazało się jednak, że ekstradycja do Rosji została wstrzymana. Powód jest kuriozalny. Prawnicy twierdzą, że Gagijew boi się latać. Aerofobia miała się rozwinąć u niego podczas pobytu w więzieniu. Obrońcy Gagijewa twierdzą, że nie przetrwa on podróży samolotem.

d3z0f3j

"Kommiersant", który napisał o sprawie, donosi, że Gagijew chce tylko opóźnić swoją ekstradycję. Jego prawnicy złożyli też skargę do sądu w Wiedniu, w której domagają się, żeby rosyjskie więzienie, do którego ma trafić podejrzany, zapewniło mu bezpieczeństwo i spełniało "normy europejskie".

Zobacz też: Kajetan P. usłyszał zarzuty

Gagijewowi grozi dożywocie.

Źródło: RMF FM, Kommiersant.ru

d3z0f3j

Podziel się opinią

Share

d3z0f3j

d3z0f3j
Więcej tematów