Trwa ładowanie...

Eksplozja w Hiszpanii. Toksyczna chmura nad Katalonią

W zakładach chemicznych w Igualadzie w Hiszpanii miała miejsce eksplozja. Na niebie pojawiła się toksyczna pomarańczowa chmura. Władze nakazały mieszkańcom czterech miejscowości, by nie wychodzili z domów.

Share
Eksplozja w Hiszpanii. Toksyczna chmura nad Katalonią
Źródło: PAP/EPA, Fot: IVAN VALLS
d2bt4lc

Rzeczniczka katalońskiej straży pożarnej poinformowała, że podczas rozładunku przed zakładem z nieznanych przyczyn wymieszały się kwas azotowy i chlorek żelaza. Doszło do eksplozji, zapaliła się ciężarówka, powstała pomarańczowa chmura. Trzech pracowników zostało lekko rannych.

Mieszkańcom Igualady oraz trzech innych miejscowości - Odeny, Santa Margaridy de Montbui oraz Vilanovy del Cami - nakazano, by pozostali w domach i szczelnie pozamykali okna. W miejscowościach tych mieszka łącznie ok. 65 tysięcy osób.

Chemikalia mogą wywoływać podrażnienia skóry i błony śluzowej. Szczególnie narażone na ich działanie są małe dzieci, osoby starsze, kobiety w ciąży i osoby z trudnościami w oddychaniu.

Przedstawiciel lokalnych władz Ramon Espadaler zwrócił się do rodziców, by nie odbierali swych dzieci ze szkół i przedszkoli. Dzieci mają w nich pozostać do czasu, aż minie niebezpieczeństwo.

Źródło: PAP, "El Mundo"

d2bt4lc

Podziel się opinią

Share
d2bt4lc
d2bt4lc
Więcej tematów