Trwa ładowanie...
d3wsn3i

Egzamin ósmoklasisty 2020. Kiedy pierwszy egzamin? Sprawdź terminarz egzaminu ósmoklasisty

W związku z pandemią koronawirusa Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło decyzję o przełożeniu egzaminu ósmoklasisty. Kiedy odbędzie się egzamin ósmoklasisty 2020? Sprawdź dokładną datę i harmonogram egzaminu ósmoklasisty 2020.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Egzamin ósmoklasisty. Kiedy odbędzie się egzamin ósmoklasisty?
Egzamin ósmoklasisty. Kiedy odbędzie się egzamin ósmoklasisty? (PAP)
d3wsn3i

Egzamin ósmoklasisty 2020. Kiedy egzamin?

Egzamin ósmoklasisty 2020 początkowo był zaplanowany na 21-23 kwietnia, lecz ze względu na rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło decyzję o zmianie terminu przeprowadzenia egzaminu ósmoklasisty. Wcześniej zamknięto szkoły, co również uniemożliwiało bezpieczne przeprowadzenie egzaminu w kwietniu.

Egzamin ósmoklasisty ma odbyć się między 16 i 18 czerwca. Egzaminu nie można nie zdać. To część składowa niezbędna do rekrutacji do szkół średnich. Im wyższa liczba punktów zdobytych podczas egzaminu, tym łatwiej będzie ósmoklasistom dostać się do wymarzonego liceum czy technikum. Termin dodatkowy egzaminu to 7-9 lipca, a wyniku egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca.

d3wsn3i

Egzamin ósmoklasisty 2020. Sprawdź harmonogram

Na egzamin ósmoklasisty składają się trzy egzaminy. Najpierw uczniowie klas ósmych zmierzą się z językiem polskim, następnie czeka ich egzamin z matematyki, a jako ostatni będą zdawać egzamin z języka obcego nowożytnego.

Kiedy odbędą się egzaminy ósmoklasisty? Oto dokładne terminy:

  • 16 czerwca 2020 (wtorek), godz. 9:00 - język polski
  • 17 czerwca 2020 (środa), godz. 9:00 - matematyka
  • 18 czerwca 2020 (czwartek), godz. 9:00 - język obcy nowożytny

Egzamin ósmoklasisty 2020. Jakie zasady?

Ministerstwo edukacji już jakiś czas temu podało szczegółowe wytyczne dotyczące obowiązku zakrywania twarzy podczas egzaminu ósmoklasisty 2020. Jakie są zasady?

  • Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos,
  • Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem, przyłbicą - w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających lub po podejściu zdających do stanowiska egzaminacyjnego,
  • Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej,
  • Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego, członkowie zespołu nadzorującego, obserwatorzy i inne osoby uczestniczące w przeprowadzaniu egzaminu, np. specjaliści z zakresu niepełnosprawności, nauczyciele wspomagający, podczas poruszania się po sali egzaminacyjnej powinni mieć zakryte usta i nos,
  • Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą - jeżeli uznają to za właściwe - mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku / stanowisku egzaminacyjnym,
  • Zdający, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką, mogą nosić przyłbicę albo, jeżeli nie mogą również korzystać z przyłbicy, przystąpić do egzaminu w odrębnej sali egzaminacyjnej.

Zobacz wideo: "Niepojęte". Drwiny PiS ze zdjęcia na profilu Donalda Tuska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3wsn3i

Podziel się opinią

Share

d3wsn3i

d3wsn3i
Więcej tematów