Trwa ładowanie...
d1dsrsd

Egzamin ósmoklasisty 2019 – arkusze CKE z matematyki. Sprawdź, z jakimi zadaniami mierzyli się uczniowie

Egzamin ósmoklasisty 2019 nadal trwa. We wtorek 16 kwietnia uczniowie rozwiązywali zadania z matematyki przygotowane przez CKE. Mamy już tegoroczne arkusze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Egzamin ósmoklasisty 2019 – arkusze CKE z matematyki.
Egzamin ósmoklasisty 2019 – arkusze CKE z matematyki. (WP.PL)
d1dsrsd

Egzamin ósmoklasisty 2019 – arkusze CKE z matematyki

We wtorek 16 kwietnia o godzinie 9 rano uczniowie rozpoczęli zmagania z egzaminem ósmoklasisty z matematyki. W teście znalazły się zadania zamknięte (takie, w których trzeba wybrać jeden z wariantów odpowiedzi) oraz otwarte. Drugi typ zadań należy do zdecydowanie trudniejszych, ale i lepiej punktowanych. Pośród pytań otwartych punktowane jest nie tylko podanie właściwego wyniku, ale również to, jak uczeń planował i wykonywał poszczególne obliczenia.

Na pierwszym w historii egzaminie ósmoklasisty uczniowie musieli potrafić przeliczać procenty, aby wyliczyć dokładną liczbę przegranych meczów drużyny piłkarskiej. Przydała się również znajomość proporcji do wyliczenia prędkości samochodu. Trzecie zadanie wymagało utworzenia i rozwiązania układu równań. W teście trzeba było również wyliczyć liczbę zaplanowanych konkurencji z okazji dnia sportu. Ostatnie dwa zadania dotyczyły geometrii.

d1dsrsd

Egzamin ósmoklasisty z matematyki arkusze CKE.

Egzamin ósmoklasisty 2019 – czas na język obcy

Ósmoklasiści muszą przystąpić do jeszcze jednego egzaminu. Już w środę 17 kwietnia zdający rozpoczną egzamin ósmoklasisty z języka obcego nowożytnego. Zdecydowana większość zdających zdecydowała, że zmierzy się z testem z języka angielskiego.

Podziel się opinią

Share

d1dsrsd

d1dsrsd
d1dsrsd
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów