Trwa ładowanie...
d4n7f1p

Egzamin ósmoklasisty 2019 - arkusz z języka polskiego od CKE. “Mały Książę” zmorą zdających?

Egzamin ósmoklasisty 2019 z języka polskiego właśnie dobiegł końca. CKE opublikowała właśnie arkusze z tegorocznego test. Ważnym jego elementem był fragment obowiązkowej lektury “Mały Książę”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Egzamin ósmoklasisty 2019. Arkusze CKE z języka polskiego.
Egzamin ósmoklasisty 2019. Arkusze CKE z języka polskiego. (Fotolia)
d4n7f1p

Egzamin ósmoklasisty 2019 - język polski

Egzamin ósmoklasisty w 2019 roku odbywa się po raz pierwszy. Uczniowie ostatniej (ósmej) klasy szkoły podstawowej zmierzyli się dziś z pierwszym w historii egzaminem z języka polskiego. Zdającym sporo kłopotów mogły sprawić pytania dotyczące książki “Mały Książę”. Podczas udzielania odpowiedzi na poszczególne pytania uczniowie musieli wykazać się nie tylko umiejętnością czytania ze zrozumieniem oraz znajomości zagadnień językowych, ale również znajomością lektur obowiązkowych. Ich spis umieszczony był na trzeciej stronie arkusza. Uczniowie musieli udzielać odpowiedzi na pytania zamknięte oraz otwarte. Ostatnie polecenie dotyczyło stworzenia dłuższej formy wypowiedzi. W tym roku ósmoklasiści mogli napisać rozprawkę lub opowiadanie.

Arkusz egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego znajduje się pod tym linkiem.

d4n7f1p

Egzamin ósmoklasisty 2019 - test z matematyki i języka obcego

Egzamin ósmoklasisty 2019 potrwa 3 dni. W poniedziałek 15 kwietnia zdający zmierzyli się z testem z języka polskiego. We wtorek 16 kwietnia zdający przystąpią do testu z matematyki, a w środę 17 kwietnia odpowiedzą na pytania z języka obcego nowożytnego. Wszystkie egzaminy ósmoklasisty rozpoczynają się o godzinie 9 rano.

d4n7f1p

Podziel się opinią

Share

d4n7f1p

d4n7f1p
Więcej tematów