Trwa ładowanie...

Drony nad bazą okrętów nuklearnych we Francji

We Francji niezidentyfikowane drony latały nad jednym z najbardziej strzeżonych miejscem w kraju - nad bazą okrętów podwodnych o napędzie atomowym. To już kolejny przelot takich maszyn nad zamkniętymi strefami w tym kraju.

Share
Drony nad bazą okrętów nuklearnych we Francji
Źródło: PAP/EPA, fot: Jack Guez
d1tbenh

Drony nad bazą Ile Longue w Bretanii zauważył członek załogi jednego z okrętów podwodnych w środę, około godziny 8.00. Natychmiast wszczęto alarm. Poderwano dziesiątki helikopterów, żołnierze na lądzie i morzu tropili niezidentyfikowane maszyny. Urządzono na nie - jak informuje "Le Telegramme" - prawdziwe polowanie.

Ze względu na ścisła tajemnicę wojskową otaczającą to miejsce władze nie chcą ujawniać szczegółów. Rzecznik prasowy prefektury w Breście odmówił podania liczby dronów. Poprzestał na stwierdzeniu, że było ich wiele i że zostały natychmiast wykryte, bo ochrona czuwa dwadzieścia cztery godziny na dobę.

Nie wiadomo, czy udało się armii przejąć lub zniszczyć drony. Oficjalnie poinformowano jedynie, że nie było żadnego zagrożenia i jakakolwiek próba zamachu jest całkowicie wykluczona.

W bazie na Ile Longue w Bretanii stacjonują cztery okręty podwodne o napędzie atomowym. Dwa z nich odbywają regularne rejsy patrolowe po wszystkich morzach i oceanach świata. Drony wcześniej zauważono między innymi nad elektrowniami atomowymi i Pałacem Elizejskim.

Źródło: IAR, "Le Telegramme"

d1tbenh

Podziel się opinią

Share
d1tbenh
d1tbenh
Więcej tematów