Trwa ładowanie...
03-11-2015 14:16

Donald Tusk wróci do polskiej polityki? "To wciąż jest młody człowiek"

Zawsze może nastąpić zjawisko pod tytułem: "powrót króla" - stwierdził w programie #dziejesienazywo Piotr Gursztyn z "Do Rzeczy", odpowiadając na pytanie o przyszłość Platformy Obywatelskiej. Dodał, że Donald Tusk może wrócić na polską scenę polityczną.

Share
d2xsvmy

Gursztyn zaznaczył, że Tusk może odegrać jeszcze rolę w Platformie Obywatelskiej. - Pytanie, czy też w Polsce. Jak się nie ma żadnych nadziei, to ktoś, kto kojarzy się ze zwycięstwami i najlepszymi okresami, tę nadzieję zawsze przyniesie - tak gość programu Wirtualnej Polski odpowiedział na pytanie, czy obecny przewodniczący Rady Europejskiej może starać się walczyć o fotel lidera PO.

-To wciąż jest młody człowiek. To 57. rocznik, jak na politykę to nie jest dużo. Jest jeszcze jeden ważny czynnik, o którym zapominamy: kilkadziesiąt milionów złotych na partyjnym koncie. Z tego powodu warto żyć, warto działać i warto walczyć - zauważył Gursztyn.

O sytuacji polityków Platformy Obywatelskiej po odsunięciu ich partii od władzy mówił też Paweł Kowal, do niedawna czynny polityk, a teraz ekspert Instytutu Nauk Politycznych PAN. - Jeśli nikt nim nie zaproponuje jakiegoś wyraźnego celu - ideowego i praktycznego w polityce - oni będą coraz bardziej sfrustrowani. I to będzie porównywalne do tego, co działo się z SLD po 2005 roku - stwierdził gość Pawła Lisickiego.

d2xsvmy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xsvmy
d2xsvmy
Więcej tematów