Trwa ładowanie...
20-11-2014 10:45

Dokończenie II linii metra i obwodnica miasta - plany Hanny Gronkiewicz-Waltz na trzecią kadencję

Ubiegająca się o trzecią kadencję prezydenta Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz spotkała się rano z mieszkańcami Grochowa. Zapowiadała kontynuację inwestycji, m.in. obwodnicy śródmiejskiej i dokończenie II linii metra.

Dokończenie II linii metra i obwodnica miasta - plany Hanny Gronkiewicz-Waltz na trzecią kadencjęŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
dcvvpyb
dcvvpyb

Prezydent stolicy w okolicy ronda Wiatraczna rozmawiała z mieszkańcami Warszawy i przekazywała im mapę najważniejszych inwestycji do 2020 r. Wśród najważniejszych zadań na ewentualną trzecią kadencję wymieniła dokończenie II linii metra oraz budowę obwodnicy śródmiejskiej od ronda Wiatraczna do ul. Radzymińskiej.

Gronkiewicz-Waltz spotka się w II turze wyborów prezydenta Warszawy z kandydatem PiS Jackiem Sasinem. Druga tura wyborów odbędzie się 30 listopada. Gronkiewicz-Waltz już zaproponowała przedwyborczą debatę swojemu konkurentowi.

- Jestem gotowa debatować na tematy ekonomiczne, społeczne i dotyczące kultury, edukacji. Właściwie na wszystkie możliwe dotyczące życia mieszkańców Warszawy ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania funduszy europejskich; jeżeli będziemy budować od ul. Radzymińskiej do ronda Wiatraczna obwodnicę, to bez środków unijnych byłoby ją niezwykle trudno wybudować - powiedziała Gronkiewicz-Waltz dziennikarzom.

Podkreśliła, że wykorzystała 8,5 mld zł ze środków unijnych i chciałaby tyle samo wykorzystać w kolejnej kadencji.

Pytana, czy jest odpowiedź od Sasina i termin debaty, odpowiedziała, że sztaby się spotykają i ma nadzieję, że do debaty dojdzie.

Sztaby kandydatów PiS i PO na prezydenta Warszawy nie porozumiały się w środę ws. szczegółów debaty. Kolejne spotkanie sztabów zaplanowano na czwartek.

dcvvpyb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcvvpyb
Więcej tematów