Trwa ładowanie...
d1zkfs4

Długi weekend: Polacy wolą ciepłe kraje

Zdaniem pracowników biur podróży, wielu Polaków spędzi tegoroczny długi majowy weekend w ciepłych krajach. Wycieczki krajowe cieszą się mniejszą popularnością.

Share
d1zkfs4

Połowa zainteresowanych wypoczynkiem w tym czasie nastawia się na bogatą ofertę wyjazdów zagranicznych, reszta skorzysta z ośrodków wczasowych i agroturystycznych w kraju - uważa dyrektor Biura Zarządu Warszawskiej Izby Turystyki, Wiesław Piegot.

Piegot ocenia, że Polacy najczęściej wybierają się na majowy urlop w rejon Morza Śródziemnego; do Tunezji, Turcji i Chorwacji. W Polsce najczęściej odwiedzane w tym okresie będą Mazury, Góry Świętokrzyskie oraz Tatry. Zainteresowanie urlopem nad Bałtykiem jest mniejsze. Turyści skorzystają tam głównie z ośrodków o wyższym standardzie.

Opinię tę potwierdzają biura podróży. Zamożni Polacy najczęściej korzystają z ofert pobytów w ciepłych krajach. Popularnością cieszą się także wycieczki objazdowe do takich miast jak Praga, Paryż czy Wiedeń. W kraju urlop organizujemy raczej na własną rękę.

Przygotowaliśmy bogatszą ofertę na tegoroczny sezon majowy niż w ubiegłym roku i właściwie wszystko już zostało sprzedane - powiedziała pracowniczka jednego z biur. Pierwszych rezerwacji na atrakcyjne wycieczki czarterowe klienci dokonywali już zimą. Najwięcej decyzji o wyjeździe podjęto jednak w ostatnim miesiącu.

d1zkfs4

Zdaniem dyrektora handlowego Biura Turystyki Zagranicznej Orbis Travel Jolanty Kołodziejczyk, oferty powinny przyciągać klienta atrakcyjną ceną, często kilkakrotnie niższą niż w pełni sezonu wakacyjnego. Koszty wyjazdów w porównaniu z rokiem ubiegłym nie zwiększyły się, a w niektórych biurach podróży nawet spadły. Cena zależy przede wszystkim od miejsca zakwaterowania i sposobu przejazdu.

Polskie Linie Lotnicze LOT na czas majowego weekendu nie przewidują żadnych dodatkowych rejsów. PKP, chcąc zachęcić klientów do podróżowania pociągami, przygotowały specjalne oferty. PKP Inter City zaplanowało zniżki dla osób do 26. roku życia i wydłużone trasy pociągów do Zakopanego i Kołobrzegu. Nowością jest ekspres z Warszawy do Giżycka z oddzielnym wagonem przeznaczonym na rowery, który będzie kursował do końca wakacji. (jask)

d1zkfs4

Podziel się opinią

Share
d1zkfs4
d1zkfs4
Więcej tematów