Trwa ładowanie...
d4aw79l
d4aw79l
IAR

Detroit najniebezpieczniejszym miastem w USA

Detroit to najniebezpieczniejsze miasto Ameryki - wynika z raport opracowanego przez telewizję CNN na podstawie danych, które co roku publikuje FBI. Raport pokazuje również, że w ostatnim czasie w całych Stanach Zjednoczonych nieznacznie wzrosła przestępczość.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4aw79l

W ciągu 12 lat populacja Detroit zmalała o prawie jedną czwartą. Ma to związek z zamknięciem w tym przemysłowym mieście wielu fabryk oraz z kryzysem w branży samochodowej, której ta metropolia jest w USA symbolem. Spadek poziomu życia mieszkańców wpłynął na zwiększenie liczby przestępstw, co przekłada się między innymi na średnio jedno morderstwo dziennie.

Drugie miejsce w tym niechlubnym rankingu zajmuje Saint Louis, a trzecie - kalifornijskie Oakland, gdzie policja ma szczególny problem z wewnętrznymi walkami gangów. Czwartą lokatę zajmuje Cleveland, gdzie z kolei zanotowano drugą pozycję w skali kraju pod względem liczby włamań.

Do najniebezpieczniejszych amerykańskich metropolii należą jeszcze między innymi Nowy Orlean, Atlanta, Baltimore i Memphis.

d4aw79l

Podziel się opinią

Share
d4aw79l
d4aw79l
Więcej tematów