Trwa ładowanie...
d3atnd3

Cysterny z amoniakiem wykoleiły się w Szczecinie

• Wagony wypadły z szyn przy ul. Wiosennej • Strażacy ewakuowali okolicznych mieszkańców • Ruch pociągów do Szczecina jest utrudniony
Share
Cysterny z amoniakiem wykoleiły się w Szczecinie
Źródło: WP.PL, Fot: Zenon Kubiak
d3atnd3

Cztery cysterny z amoniakiem wykoleiły się około godz. 15:30 na wysokości przejazdu przy ulicy Wiosennej w Szczecinie-Dąbiu.

Ewakuowano okolicznych mieszkańców. Na miejsce wezwano pięć zastępów straży pożarnej oraz zespół ratownictwa chemicznego.

- Nie ma wycieku amoniaku. Sprawdziliśmy to dokładnie i nie ma zagrożenia - mówi RMF FM starszy kapitan Piotr Tuzimek ze szczecińskiej straży pożarnej.

d3atnd3

Strażak zaznacza, że wagony nie przewróciły się na bok, ale przechyliły pod kątem ok. 45 stopni. Dwa wagony całkowicie wypadły z szyn, pozostałe częściowo.

- Nikt nie został ranny i poszkodowany. Nie było zanieczyszczenia środowiska. Służby techniczne będą zabezpieczały wykolejone wagony oraz czuwały nad przebiegiem zabierania ładunku i cystern - wyjaśnia Wirtualnej Polsce Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe.

Przyczyny wypadku nie są znane.

Ruch pociągów w kierunku Szczecina Głównego odbywa się po jednym torze. Po wypadku opóźnienia dotyczyły pociągów dalekobieżnych spółki PKP Intercity oraz lokalnych i międzywojewódzkich Przewozów Regionalnych. Przed godz. 17 większość składów pasażerskich kursowała już zgodnie z rozkładem jazdy.

d3atnd3

Podziel się opinią

Share
d3atnd3
d3atnd3
Więcej tematów