Trwa ładowanie...

Bakteria New Delhi w szpitalu w Ciechocinku. Przyjęcia nadal wstrzymane

Krótko mogli się cieszyć mieszkańcy Ciechocinka z otworzonego dwa tygodnie temu w tym mieście szpitala tymczasowego dla pacjentów z COVID-19. Po wykryciu w nim groźnej bakterii New Delhi, nowe przyjęcia są nadal wstrzymane.

Share
Ciechocinek. W szpitalu nie tylko COVID-19. Wykryto groźną bakterię
Ciechocinek. W szpitalu nie tylko COVID-19. Wykryto groźną bakterięŹródło: East News, Fot: Karolina Adamska
d3x6j6n

New Delhi to potoczna nazwa pałeczki zapalenia płuc, należącej do grupy bakterii jelitowych. Może doprowadzić też m.in.do zapalenia układu moczowego czy pokarmowego, opon mózgowo-rdzeniowych i wielu innych chorób. Bakteria ta jest oporna na działanie większości antybiotyków.

Trzech pacjentów z wirusem i bakterią

Okazało się, że troje z pacjentów szpitala tymczasowego w Ciechocinku, oprócz COVID-19 zakaziło się też bakterią New Delhi. Jedna osoba - starsza kobieta - zmarła. Jednak jak przekazali lekarze, bezpośrednią przyczyną jej śmierci był ciężki przebieg koronawirusa.

d3x6j6n

Drugi pacjent trafił do szpitala w Toruniu, a trzeci walczy o życie podłączony do respiratora. Obecnie jego stan nie pozwala na przewiezienie do innej placówki, gdzie nie byłoby ryzyka zakażenia New Delhi kolejnych osób.

Koronawirus w Polsce. Andrzej Sośnierz oskarża rząd. Jarosław Sellin reaguje

Jak przekazał TVN24 rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól, wznowienie przyjęć w Ciechocinku będzie możliwe dopiero po przewiezieniu trzeciego chorego do innego szpitala.

Jak wykazało postępowanie epidemiologiczne wszczęte przez Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej, bakterią New Delhi pacjenci musieli się zakazić przed przyjęciem do szpitala w Ciechocinku.

d3x6j6n

 Przeczytaj także:

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3x6j6n

Podziel się opinią

Share
d3x6j6n
d3x6j6n
Więcej tematów