Trwa ładowanie...

Chamenei wzywa zachodnią młodzież do studiowania islamu

Najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu Sajed Mohammad Ali Chamenei zaapelował do młodych ludzi w Europie i USA, aby studiowali islam, by przeciwdziałać "kampanii uprzedzeń i dezinformacji" po atakach dżihadystycznych we Francji.
Share
Ayatollah Ali Khamenei
Ayatollah Ali KhameneiŹródło: AFP, Fot: HO/KHAMENEI.IR
d15r6i1

- Niedawne wypadki we Francji i w innych krajach zachodnich skłoniły mnie do napisania do was tego posłania - napisał Chamenei w liście otwartym, opublikowanym po angielsku m.in. na Twitterze.

Pismo to, adresowane do "młodych w Europie i Ameryce Północnej", jest pierwszą oficjalną reakcją ajatollaha po zamachach w Paryżu, w których w dniach 7-9 stycznia zginęło 17 osób.

- Od dwóch dekad zrobiono wszystko, aby przedstawić tę religię jako wroga, którego należy się obawiać - pisze Chamenei potępiając "masowe demonizowanie" islamu.

d15r6i1

Ajatollah apeluje, aby nie pozwolić, by terroryści byli uważani za przedstawicieli islamu. Zaprasza młodych ludzi do studiowania "Koranu i życia proroka Mahometa", by mogli negować przedstawianie tej religii "przez pryzmat mało szczytnych celów politycznych".

W swym liście Chamenei wyraża także nadzieję, że "przyszłe pokolenia będą postrzegały obecne stosunki między Zachodem a islamem bardziej spokojnie niż obecnie".

Władze Iranu potępiły zarówno zamach na francuski magazyn satyryczny "Charlie Hebdo", jak i "obraźliwą okładkę" pierwszego po zamachach terrorystycznych w Paryżu wydania tygodnika. Rysunek ten "uderza w uczucia religijne muzułmanów" i "może uruchomić błędne koło terroryzmu" - powiedziała 14 stycznia rzeczniczka irańskiego MSZ.

Zobacz również wideo: Ludzie utrzymujący kontakt z Państwem islamskim są już w Polsce

d15r6i1

Podziel się opinią

Share
d15r6i1
d15r6i1
Więcej tematów