Trwa ładowanie...
d3d96pe
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Chamenei wzywa zachodnią młodzież do studiowania islamu

Najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu Sajed Mohammad Ali Chamenei zaapelował do młodych ludzi w Europie i USA, aby studiowali islam, by przeciwdziałać "kampanii uprzedzeń i dezinformacji" po atakach dżihadystycznych we Francji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ayatollah Ali Khamenei
Ayatollah Ali Khamenei (AFP, Fot: HO/KHAMENEI.IR)
d3d96pe

- Niedawne wypadki we Francji i w innych krajach zachodnich skłoniły mnie do napisania do was tego posłania - napisał Chamenei w liście otwartym, opublikowanym po angielsku m.in. na Twitterze.

Pismo to, adresowane do "młodych w Europie i Ameryce Północnej", jest pierwszą oficjalną reakcją ajatollaha po zamachach w Paryżu, w których w dniach 7-9 stycznia zginęło 17 osób.

- Od dwóch dekad zrobiono wszystko, aby przedstawić tę religię jako wroga, którego należy się obawiać - pisze Chamenei potępiając "masowe demonizowanie" islamu.

d3d96pe

Ajatollah apeluje, aby nie pozwolić, by terroryści byli uważani za przedstawicieli islamu. Zaprasza młodych ludzi do studiowania "Koranu i życia proroka Mahometa", by mogli negować przedstawianie tej religii "przez pryzmat mało szczytnych celów politycznych".

W swym liście Chamenei wyraża także nadzieję, że "przyszłe pokolenia będą postrzegały obecne stosunki między Zachodem a islamem bardziej spokojnie niż obecnie".

Władze Iranu potępiły zarówno zamach na francuski magazyn satyryczny "Charlie Hebdo", jak i "obraźliwą okładkę" pierwszego po zamachach terrorystycznych w Paryżu wydania tygodnika. Rysunek ten "uderza w uczucia religijne muzułmanów" i "może uruchomić błędne koło terroryzmu" - powiedziała 14 stycznia rzeczniczka irańskiego MSZ.

Zobacz również wideo: Ludzie utrzymujący kontakt z Państwem islamskim są już w Polsce

d3d96pe

Podziel się opinią

Share

d3d96pe

d3d96pe
Więcej tematów