WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Celnicy przechwycili na granicy z Polską 220 kg opium

Niemieccy celnicy zabezpieczyli na granicy z Polską 220 kg opium o wartości 1,5 mln euro. Narkotyk ukryty był w ciężarówce na tureckiej rejestracji. 57-letni turecki kierowca został zatrzymany - poinformowała prokuratura w Neubrandenburgu w Meklemburgii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Celnicy przechwycili na granicy z Polską 220 kg opium
(WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej)
WP

Według władz celnych jest to największy od 10 lat ładunek opium przechwycony w Niemczech. Opium wykorzystywane jest do produkcji heroiny. Proces wytwarzania narkotyku odbywa się zwykle w krajach, gdzie znajdują się uprawy opium, głównie w Afganistanie. Transport takiej ilości surowca do Niemiec eksperci policyjni uznali za wydarzenie niecodzienne.

Ciężarówka, jadąca z Polski i sprawiająca wrażenie pustej, wpadła w oko funkcjonariuszom służb celnych w okolicach polsko-niemieckiego przejścia Kołbaskowo-Pomellen. Narkotyk w 200 paczkach po 1,1 kg ukryty był w płytach dachu samochodu. Do zatrzymania transportu doszło 27 listopada, jednak dopiero w środę prokuratura poinformowała o zdarzeniu.

Kierowca odmówił składania zeznań. Policja nie podała na razie miejsca pochodzenia opium oraz miejsca przeznaczenia transportu.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP