Trwa ładowanie...
d2t5cld

CBŚP zatrzymało 10 osób. Mieli wyłudzić 21 mln zł

Zatrzymane osoby miały przez osiem lat miały zawyżać koszty inwestycji, na które zdobywały dofinansowanie. Podejrzenia nabrano po przeprowadzonej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz organy audytowe UE kontroli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Warszawie
Zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Warszawie (Agencja Gazeta, Fot: Adam Stępień)
d2t5cld

Podejrzani, reprezentując różne spółki, mieli posługiwać się nierzetelnymi dokumentami. "W ten sposób wprowadzono w błąd pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie, co do rzeczywistej wysokości ponoszonych kosztów inwestycyjnych przez podmioty występujące o dofinansowanie, wyrządzając szkodę Agencji" – informuje w komunikacie Prokuratura Regionalna w Warszawie. Podejrzani mieli wyłudzić od 2008 r. do 2016 r. ponad 21 mln zł.

Wśród zatrzymanych są biegły rzeczoznawca, prokurent, członkowie zarządów i wspólnicy trzech grup producenckich, w tym producentów owoców i warzyw.

Zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Warszawie, gdzie zostaną przesłuchani. Później prokurator podejmie decyzję o dalszym losie zatrzymanych. Podejrzanym grozi kara do 10 lat więzienia, kara grzywny, a także przepadek przedmiotów i korzyści pochodzących z przestępstw.

d2t5cld

Zobacz także: "Stanisław Piotrowicz zabrał mi kawałek ziemi". Mieszkańcy Odrzykonia skarżą się na posła PiS

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d2t5cld

Podziel się opinią

Share

d2t5cld

d2t5cld
Więcej tematów