Trwa ładowanie...

Budżet UE. Beata Kempa "Nie przeceniajmy tych środków"

Polska i Węgry to jedyne kraje, które sprzeciwiły się powiązaniu wysokości środków z budżetu Unii Europejskiej z zasadą praworządności. Może to oznaczać znacznie mniejszy wpływy z unijnej kasy do polskiego budżetu. Europosłanka PiS Beata Kempa stwierdziła, że nie należy przeceniać środków z unijnego budżetu.

Share
Budżet UE. Beata Kempa "Nie przeceniajmy tych środków"
Budżet UE. Beata Kempa "Nie przeceniajmy tych środków"Źródło: NurPhoto via Getty Images, fot: NurPhoto
ddjyfan

Beata Kempa na antenie Radia Maryja skomentowała wyniki głosowania nad powiązaniem budżetu UE z zasadą praworządności. Mechanizmowi temu sprzeciwiły się tylko dwa państwa członkowskie - Polska i Węgry.

- Musimy jasno i wyraźnie określić nasze stanowisko w tej sprawie: albo weto i państwo zastanowicie się nad tym, co takiego zrobiliście - bardzo szybko proszę dojść do nowych negocjacji, wyrzucenie modułu tzw. praworządności, czyli możliwości nieograniczonej ingerencji Komisji Europejskiej w sprawy wewnętrzne danego kraju członkowskiego - albo w tej sytuacji będzie problem - mówiła eurodeputowana.

Budżet UE. Beata Kempa o unijnej kasie: "Nie przeceniajmy"

Europosłanka PiS w swojej wypowiedzi poszła o krok dalej i stwierdziła, że środki z unijnego budżetu to spora kwota, ale to polski budżet jest źródłem wewnętrznych sukcesów Polski.

ddjyfan

Roman Giertych wyjaśnia dlaczego nie opublikuje całości rozmowy Hofmana z Czarneckim

- Nie przeceniajmy tych środków. Oczywiście jest to spora kwota, którą przez lata otrzymaliśmy, szczególnie jeśli idzie o naszą infrastrukturę techniczną, ale tak naprawdę potencjał naszego kraju buduje nasz budżet, nasze PKB, które się świetnie rozwijało. To ich bolało, przede wszystkim potencjał w ludziach, w Polakach, w społeczeństwie, w narodzie - mówiła Beata Kempa w Radiu Maryja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
ddjyfan

Podziel się opinią

Share
ddjyfan
ddjyfan
Więcej tematów