Qaqwqwrqw

Brudziński o porwaniu: są pewne przesłanki, mogące świadczyć o tym, że ta sprawa zostanie szybko zakończona

Szef MSWiA ponownie zabrał głos ws. porwania 3-letniej Amelki i jej mamy. Joachim Brudziński zapowiada, że "są pewne przesłanki, mogące świadczyć o tym, że ta sprawa zostanie szybko zakończona".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister Brudziński o porwaniu w Białymstoku
Minister Brudziński o porwaniu w Białymstoku (PAP)
Qaqwqwrqw

Minister był pytany o to, jak przebiega poszukiwanie 3-letniej Amelki i jej mamy. - Mam zaufanie do policji i wierzę, że ta sprawa zostanie szybko wyjaśniona i Amelia szybko wróci bezpiecznie, cała i zdrowa razem z mamą" - powiedział Brudziński w rozmowie z dziennikarzami.

Szef MSWiA zapewnia, że prace nad tą sprawą są bardzo intensywne. - Są pewne przesłanki, mogące świadczyć o tym, że (...) ta sprawa zostanie szybko zakończona; chcę wierzyć, że pozytywnie. W takich sytuacjach, kiedy zostaje skrzywdzone, porwane dziecko należy dołożyć wszelkich starań, aby to nie tylko ze strony policji, ale całego społeczeństwa, aby ta sytuacja została jak najszybciej wyjaśniona - powiedział Joachim Brudziński.

Dodał, że ma "pełne zaufanie do polskiej policji" i "jest przekonany o tym, że są tu najlepsi z możliwych specjalistów zaangażowani w bezpośredni nadzór nad całą ta operacją ze strony Komendy Głównej Policji".

Qaqwqwrqw

- Wierzę, że ta sprawa zostanie szybko wyjaśniona i Amelia cała i zdrowa szybko wróci z mamą - oświadczył Brudziński.

Zobacz także: Odra atakuje Polaków. Tak źle jeszcze nie było

Qaqwqwrqw

Uruchomiono Child Alert

Przypomnijmy: w czwartek w godzinach porannych doszło do porwania 3-letniej Amelki i jej 25-letniej mamy. Teraz policja ujawnia zdjęcia ojca - to on wynajął samochód, który był użyty do porwania.

W związku ze sprawą uruchomiono Child Alert - system natychmiastowego rozpowszechniania wizerunku zaginionego dziecka. Jego celem jest jak najszybsze poinformowanie społeczeństwa za pośrednictwem wszystkich dostępnych mediów o zaginionym lub uprowadzonym małoletnim. Na czas funkcjonowania Child Alert ws. uprowadzenia Amelki uruchomiono call center pod nr 995. Tu można przekazywać wszystkie informacje, które mogą pomóc w odnalezieniu zaginionych.

Qaqwqwrqw

Amelka ma niebieskie oczy i jasne, kręcone włosy. Przed porwaniem były upięte w kok. Dziewczynka miała na sobie różową kurtkę, szarą czapkę z pomponem, szare spodnie i granatowe buty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw