Trwa ładowanie...

Brexit: Theresa May zapewnia, że nie będzie drugiego referendum

Brexit: premier Wielkiej Brytanii, Theresa May odrzuca apele o przeprowadzenie drugiego referendum.
Share
Brexit: Theresa May zapewnia, że nie będzie drugiego referendum.
Brexit: Theresa May zapewnia, że nie będzie drugiego referendum.Źródło: iStock.com
d2vq37y

Brexit – nie będzie drugiego referendum

Jak podaje Rzeczpospolita rzecznik premier Wielkiej Brytanii poinformowała dziś, iż May odrzuca apele o przeprowadzenie drugiego referendum i nie rozważa innych opcji w parlamencie. W zeszłym tygodniu May przetrwała głosowanie w sprawie swojej przyszłości, jednak nie udało jej się przekonać parlamentarzystów. Ich głosy w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE są nadal bardzo podzielone. Rozważane jest przeprowadzenie ponownego referendum lub pozostanie w Unii Europejskiej. Nie da się ukryć, że Theresa May i jej ministrowie całkowicie odrzucają możliwość ponownego głosowania. Według nich ponowienie go skutkowałoby tylko podzieleniem społeczeństwa, które swoją decyzję w sprawie brexitu podjęło już w 2016 roku.

Brexit – nie będzie porozumienia?

Zaistniała sytuacja coraz bardziej zwiększa ryzyko twardego tzw. twardego brexitu, czyli wyjścia Wielkiej Brytanii z UE bez porozumienia. Skutkuje to wzrostem niepewności wśród brytyjskiego społeczeństwa. Można zaobserwować spadki cen domów, wydatków konsumpcyjnych oraz z dnia na dzień rosnący pesymizm w finansach gospodarstw domowych. Przedstawicieli opozycyjnej Partii Pracy zapewnili, iż dołożą wszelkich starań, żeby zmusić rząd do przeprowadzenia glosowania przed świętami. Inne zdanie ma rzecznik konserwatystów, który ogłosił, iż decyzje o umowie parlament podejmie dopiero w 2019 roku. Na wyjścu Wielkiej Brytanii ze wspólnoty bez umów przejściowych z licznymi cłami i ograniczeniami handlowymi ucierpieliby wszyscy. Nie ulega jednak wątpliwości, że wizja twardego brexitu staje się coraz bardziej realna.

d2vq37y

Przypominamy, że żeby udało się uniknąć twardego brexitu, umowa określająca warunki wyjścia Wielkiej Brytanii z UE musiałaby być ratyfikowana przez parlamenty europejski i brytyjski przed 29 marca 2019 roku.

Masz w planach wyjazd do Wielkiej Brytanii? Zabukuj nocleg w atrakcyjnej cenie, wchodząc na stronę Booking kod rabatowy.

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne. Rozwój serwisu zależy od naszych czytelników. Wspierasz nas kupując produkty naszych partnerów po kliknięciu w linki zamieszczone w tekście.

d2vq37y

Podziel się opinią

Share
d2vq37y
d2vq37y
Więcej tematów