ycipk-2y6zds

Biedroń pozywa posłów PO. Ostra walka Platformy i Wiosny ws. pedofilii

Posłowie Platformy zarzucili Robertowi Biedroniowi, że jako prezydent Słupska nie reagował, gdy dowiedział się o aferze pedofilskiej w mieście. "Koniec z kłamstwem i manipulacjami. Składam pozew w trybie wyborczym" - odpowiada lider Wiosny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Biedroń składa pozew. Chodzi o aferę pedofilską w Słupsku.
Robert Biedroń składa pozew. Chodzi o aferę pedofilską w Słupsku. (East News)
ycipk-2y6zds

Gdy Robert Biedroń był prezydentem Słupska, w mieście doszło do skandalu. Okazało się, że pracownik ośrodka kultury Paweł K., będący instruktorem tańca popełnił dziewięć przestępstw, w tym pięć o charakterze seksualnym na szkodę czterech małoletnich kursantek.

Biedroń zapewniał, że zareagował natychmiast, ale rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku Paweł Wnuk poinformował, że z Urzędu Miejskiego w Słupsku nie wpłynęło zawiadomienie w tej sprawie.

ycipk-2y6zds

Szef klubu PO-KO Sławomir Neumann stwierdził w środę, że taką samą "zbrodnią" jak czyny pedofilskie jest "ukrywanie pedofilów" czy tuszowanie tego typu przestępstw. - I nie ma znaczenia czy ktoś jest biskupem, nie ma znaczenia czy ktoś jest prezydentem Słupska, nie ma znaczenia czy ktoś jest dzisiaj szefem komisji sprawiedliwości - powiedział.

Poseł PO Robertowi Biedroniowi zarzucił, że w sprawie Pawła K. zachował się jak osoby przedstawione w filmie Tomasza Sekielskiego. - Nie mów nikomu. Tak się zachował - powiedział Neumann.

"W związku z kłamstwami posłów Platformy Sławomira Neumanna i Marcina Kierwińskiego wypowiedzianymi dziś na konferencji prasowej w Sejmie, Wiosna składa pozew w trybie wyborczym. Koniec z kłamstwem i manipulacjami, do których przyzwyczaili nas politycy" - napisał na Twitterze Robert Biedroń.

ycipk-2y6zds

Zobacz także: Film Sekielskiego dzieli mieszkańców Grójca. „Pedofile są nie tylko w kościele”

Platforma: Pokaż doniesienie do prokuratury

Pozew nie zrobił jednak wrażenia na Platformie Obywatelskiej, a Biedroń dostał szybką odpowiedź szefa PO-KO.

ycipk-2y6zds

"No to liczę Robert, że w sądzie pokażesz doniesienie do prokuratury, które złożyłeś po otrzymaniu informacji o możliwym czynie pedofilii w podlegającej tobie jednostce" - napisał Neumann.

Chcesz wiedzieć więcej o aferze pedofilskiej w Słupsku? Zobacz TUTAJ.

ycipk-2y6zds

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2y6zds

ycipk-2y6zds
ycipk-2y6zds